Kraków: muzyczna wersja „Ziemi obiecanej” w Teatrze im. Słowackiego

Kraków: muzyczna wersja „Ziemi obiecanej” w Teatrze im. Słowackiego

Jak wyjaśnił w środę reżyser spektaklu, jego adaptacja reymontowskiej powieści jest „próbą uzyskania czegoś na granicy teatru muzycznego na bazie tekstu z kanonu narodowego”.

„Mam nadzieję, że będą i fragmenty zabawne, niosące echa musicalowe, jak i partie poważne, dla tych, którzy oczekują głębszej refleksji” – tłumaczył Kościelniak.

Według reżysera, który specjalizuje się w muzycznych adaptacjach klasyki literackiej, nawet najtrudniejsza literatura jest możliwa do przełożenia na teatr muzyczny. Do tej pory wyreżyserował on m.in. „Lalkę” Prusa, „Idiotę” Dostojewskiego i „Ferdydurke” Gombrowicza.

W krakowskiej adaptacji „Ziemi obiecanej” występują młodzi aktorzy m.in. Rafał Szumera (Karol Borowiecki), Marcin Kątny/Karol Śmiałek (Moryc Welt), Dawid Kartaszewicz (Maks Baum), Katarzyna Zawiślak-Dolny (Lucy Zuker) oraz Anna Terpiłowska/Karolina Kazoń (Anka).

Teksty do piosenek napisał aktor Teatru Słowackiego Rafał Dziwisz, a muzykę skomponował Piotr Dziubek. Za scenografię odpowiada Damian Styrna. (PAP)

rgr/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :