Koncert Sinfonietty Cracovii w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej

Koncert Sinfonietty Cracovii w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej

07.04. Warszawa (PAP) – Orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka wystąpiła podczas środowego koncertu w Senacie, upamiętniającego 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. W koncercie uczestniczyła małżonka prezydenta Maria Kaczyńska.

Zebranych gości powitał marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Podkreślił on, że polscy senatorowie pamiętają o ofiarach zbrodni katyńskiej, pomimo że nie wszyscy mogli uczestniczyć w środę w uroczystościach w Lesie Katyńskim.

"Znaczna grupa senatorów jest dzisiaj w Katyniu (…), część z nas pojedzie na to miejsce zbrodni także za trzy dni. Mamy dzisiaj w parlamencie normalny dzień pracy, ale musimy pamiętać o naszych tragicznych momentach w historii (…) i choć nie wszyscy mogliśmy uczestniczyć w tym wyjeździe, dlatego zaprosiłem dziś państwa na koncert poświęcony 70. rocznicy zbrodni w Katyniu" – powiedział marszałek.

W koncercie, oprócz małżonki prezydenta, udział wzięli senatorowie m.in. Krystyna Bochenek, przedstawiciele organizacji kombatanckich i ludzie kultury, m.in. Elżbieta Penderecka i Julia Hartwig.

Publiczność usłyszała "Dolorosę" Jerzego Maksymiuka, fragmenty "Polskiego Requiem" Krzysztofa Pendereckiego oraz Symfonię kameralną Dymitra Szostakowicza.(PAP)

agz/ hes/ jbr/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :