Koncert Ringo Starra w warszawskiej Sali Kongresowej

Koncert Ringo Starra w warszawskiej Sali Kongresowej

W środę w godzinach popołudniowych Ringo Starr powitany zostanie w Warszawie jako pierwszy Beatles, który zawitał do Polski. Muzyk przyleci do naszego kraju po wtorkowym koncercie w Rydze.

Jak poinformowali organizatorzy koncertu, w Sali Kongresowej towarzyszyć mu będzie sześciu znanych amerykańskich muzyków: Edgar Winter, Gary Wright, Rick Derringer, Richard Page Wally Palmar i Gregg Bissonette.

We wcześniejszym wywiadzie, jakiego udzielił PAP Ringo Starr, zauważył, że przy okazji swych występów, chce również zaprezentować muzyków, których utwory gościły na listach przebojów. Ale – jak wspomniał – publiczność polska może liczyć, że usłyszy też „dawne dobrze znane kawałki”, jak choćby „Yellow Submarine”, „With A Little Help From My Friends” czy „All You Need is Love”.

W zespole The Beatles Ringo pełnił bardzo ważną rolę. Akompaniował, ale też często pełnił role leadera. John Lennon podkreślał, że Ringo jest „sercem” grupy, a George Harrison spytany jak wyglądałaby gra bez Ringo, odpowiedział: „jak jazda samochodem z trzema kołami”.

Urodzony 7 lipca 1940 roku Ringo Starr (właściwie Richard Starkey) od ponad 20 lat występuje wraz z supergrupą, której skład zmienia się bardzo często. Obecne tournee w Europie rozpoczął 4 czerwca w Kijowie, a zakończy 17 lipca w Wiedniu. W planie ma 28 koncertów. Z Warszawy odleci do Londynu, by zagrać w piątek w Hampton Court Palace.(PAP)

kali/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :