Koncert Ozzy’ego Osbourna w Trójmieście

Koncert Ozzy’ego Osbourna w Trójmieście

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Ergo Areny, Bartosz Tobieński, wtorkowy koncert wieloletniego lidera heavymetalowej grupy Black Sabbath będzie częścią trasy koncertowej, w ramach której Osbourn promuje swoją najnowszą płytę pt. „Scream”. Organizatorzy trójmiejskiego koncertu – firma Live Nation – spodziewają się, że weźmie w nim udział ok. 10 tys. osób.Tobieński zaznaczył, że trójmiejski koncert będzie jedynym występem Osbourn w Polsce w ramach wspomnianej trasy. „Po raz ostatni muzyk gościł w Polsce w 2002 roku” – przypomniał rzecznik. Jak poinformował, jako support wystąpi zespół Maqama.

John Michael „Ozzy” Osbourne urodził się 3 grudnia 1948 r. w Aston pod Birmingham w niezbyt zamożnej rodzinie. Wcześnie zaczął interesować się muzyką. Karierę rozpoczął w 1965 r. z zespołem The Music Machine – grupą grająca mieszankę flower-power i soulu.

Później przez jakiś czas występował z Geezerem Butlerem w formacji Rare Bread. Potem razem trafili do grupy Polka Tulk, która następnie przekształciła się w Earth, a potem w Black Sabbath. Osbourne był charyzmatycznym liderem tej słynnej metalowej formacji.

W wyniku nieporozumień i kłótni wśród członków zespołu po wydaniu albumu „Never Say Die” w 1979 roku, Osbourne odszedł z zespołu i rozpoczął solową karierę. Wydał kilkanaście albumów, po czym wrócił do odrodzonego w 1997 roku Black Sabbath, by nagrać koncertowo studyjny podwójny album „Reunion”. Po zawieszeniu działalności grupy Ozzy powrócił do prac solowych.

W czerwcu ukazała się najnowsza płyta Ozzy’ego zatytułowana „Scream”, zawierająca m.in. utwory „Life won’t wait” i „Let me hear you scream”.

aks/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :