Kolejowy wagon-kino będzie jeździł w wakacje po Polsce

Kolejowy wagon-kino będzie jeździł w wakacje po Polsce

22.06. Warszawa (PAP) – Specjalny kolejowy wagon-kino udostępniony przez PKP Intercity będzie od 1 lipca do 31 sierpnia kursował po Polsce, podłączony do pociągów na trasie Sopot-Zakopane. Jest to element projektu „Orange. Kino Letnie”, który przedstawiono w poniedziałek w Warszawie.

Wakacyjne projekcje w pociągach to tylko jeden z elementów tego projektu – zaznaczył na konferencji prasowej zorganizowanej na stołecznym Dworcu Centralnym Paweł Adamski, prezes firmy Outdoor Cinema, która jest jednym z organizatorów przedsięwzięcia.

„Wyjedzie na szyny prawdziwa mobilna sala kinowa. Wejdzie ona w skład pociągu kursującego między Bałtykiem a Tatrami” – zapowiedzieli organizatorzy.

Oglądanie filmów w wagonie będzie bezpłatne – jedyne, co potrzebne, by wejść do mobilnej sali kinowej, to ważny bilet na przejazd pociągiem. Na całej trasie pociągów pokazywanych będzie kolejno od 4 do 6 filmów, w wersji z lektorem – powiedział Adamski.

W repertuarze są produkcje polskie i zagraniczne, m.in. „To nie tak jak myślisz, kotku”, „Ile waży koń trojański?”, „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Moje wielkie greckie wesele”, „Pulp Fiction”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Między słowami”, „P.S. Kocham Cię”, „Iluzjonista”, „Kobiety”.

Adamski poinformował, że wagonie prezentowane będą filmy „o letnim, ciepłym, przyjaznym charakterze”. „Nie pokażemy horrorów, filmów ze zbyt dużą dawką przemocy, czy erotyki” – tłumaczył.

Drugim elementem projektu „Orange. Kino Letnie” będą organizowane od 1 lipca do 31 sierpnia pokazy filmów w kinach „stacjonarnych” w Sopocie i Zakopanem. Również te projekcje będą bezpłatne.

W Sopocie letnie kino będzie funkcjonowało na molo; widzowie obejrzą filmy, siedząc na leżakach plażowych. Z kolei w Zakopanem kino będzie działało na placu Niepodległości w pobliżu Krupówek – tam publiczność zasiądzie na góralskich ławach. W kinach stacjonarnych prezentowane będą te same filmy – i o tej samej porze – które obejrzy publiczność w pociągach.

Szczegółowe informacje o repertuarze „Orange. Kina Letniego” są dostępne na stronie internetowej www.orangekinoletnie.wp.pl.

Jak przypomniano na poniedziałkowej konferencji – w której udział wzięli wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek i wiceburmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak – Sopot i Zakopane od ponad 50 lat są miastami partnerskimi. Nazywane letnią i zimową stolicą Polski, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :