Kolejne gwiazdy rockowiska w Jarocinie

Kolejne gwiazdy rockowiska w Jarocinie

W Jarocinie wystąpią także laureaci nagrody publiczności ubiegłorocznego konkursu młodych zespołów: grupa Grin Piss – poinformowała PAP poznańska Agencja Go Ahead, organizator imprezy.

Wcześniej swój udział w imprezie potwierdziły amerykańska grupa Bad Religion, polskie kapele Myslovitz, Moskwa, Deriglasoff i Acid Drinkers.

Grupa The Subways była gwiazdą Festiwalu w Jarocinie w 2008 roku. Trio jest powszechnie uważane przez branżowe media za nadzieję młodej gitarowej sceny indie. Mają na swoim koncie dwa krążki, wydany w 2005 album „Young For Eternity” oraz płytę „All Or Nothing” z 2008 roku. W tym roku, jeszcze przed Festiwalem w Jarocinie, ukaże się trzeci album grupy.

Happysad to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej rockowej scenie. Formacja została założona w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock dopełniony charakterystycznymi tekstami. Koncert w Jarocinie będzie specjalnym występem z okazji 10 urodzin zespołu, który uświetnią wyjątkowi goście zaproszeni przez Happysad.

Projekt R.U.T.A. (Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska) powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego – założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku.

Piotr Rogucki – wokalista tekściarz, frontman łódzkiego zespołu rockowego Coma i aktor. Karierę sceniczną rozpoczął, śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. Z zespołem Coma wydał płyty „Pierwsze wyjście z mroku” w 2004, „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” w 2006, „Hipertrofia” w 2008 oraz „Live”, „Excess” i „Symfonicznie” w 2010. Zagrał w kilku filmach oraz serialach telewizyjnych. Autor solowego albumu pt „Loki – wizja dźwięku” premiera 21 marca 2011.

Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs młodych kapel pod nazwą „Rytmy Młodych”, zaadresowany do zespołów amatorskich. Laureaci tego przeglądu wystąpią na głównej scenie festiwalu

Festiwal w Jarocinie odbędzie się po raz 31. Ostatni z niezapomnianych dla wielu fanów, słynnych w całym kraju Festiwali Muzyków Rockowych, odbył się tutaj w 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją i imprezę zawieszono. Ponownie festiwal pojawił się w Jarocinie w 2005 r.(PAP)

kpr/ mlu/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :