Kanał Audytywny

Kanał Audytywny

Zespół założony przez L.U.Ca, Mike’a i Bmfa. Swój pierwszy koncert zagrali w Metropolis w maju 2003 roku. Dzięki radiu Index L.U.C. poznał zajmującego się beatboxem Zgasa, a później saksofonistę Vima, a pod koniec 2003 roku Spasa, którzy dołączyli do Kanału Audytywnego. Skreczami zajmował się B-Course, a podkłady tworzył L.U.C. I tak wspólnymi siłami zrealizowali „Spasoasekuracja” i wydali singiel „Pokonuje mile”.
Jednak pierwszym oficjalnym albumem grupy był nagrany dzięki Agencji Artystycznej MTJ krążek „Płyta Skirotomiczna”. Na tej płycie gościnnie wystąpił również Leszek Możdżer.
W tym samym czasie Kanał Audytywny dostał w trzech konkursach (Ślzgersów, Dolnośląskiego Brylantu Roku, MTV Advance) nominacje w kategoriach debiuty. Tak więc ich pojawienie się na polskiej scenie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie.
Na ich następną płytę trzeba było czekać do 2005 roku kiedy to przy udziale wytwórni 2-47 Records pojawiła się płyta „Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu”. Album składał się z dwóch krążków. Jeden z nich wyprodukowany został przez L.U.C.a, a drugi przez Spaso obydwa krążki zawierają w sobie kompozycje stworzone w oparciu o sample, elektroniczne brzmienie, a także dzięki zapisom dokonanych przez instrumentalistów w studio.
Singlem promującym ten album był utwór „2 pokoje”, na którym gościnnie wystąpili m.in. Rahim, Natalia Grosiak (Micromusic), Dj Patrysia (Oszibarack, Husky), Agata Radwańską, Agim Dżejlili (Oszibarack), Michał Litwiniec (Kormorany, Carbido), Dawid Szczęsny (Mille Plateau) oraz Adam Baron (Miloopa).
Kanał Audytywny jest bardziej pewnego rodzaju projektem muzycznym niż zespołem, a ich występy często są przepełnione spontanicznością i improwizacją, często przypominają bardziej performance. Występowali w dziwnych miejscach z czego jednym z takich był koncert w piętrowym autobusie podczas wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Zespół ma na swoim koncie trzy płyty.
Obecnie Kanał Audytywny tworzą L.U.C., Natalia Grosiak, Spaso, Ju-ghan, Filip Danielak i Adam Lepka.
Marta Kotas 2009.02.19

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :