Johnny Winter gościem Toruń Blues Meeting

Johnny Winter gościem Toruń Blues Meeting

19.11. Toruń (PAP) – Amerykanin Johnny Winter, światowej klasy gitarzysta i wokalista, będzie gwiazdą 21. Toruń Blues Meeting. Festiwal w piątek i sobotę odbędzie się w klubie “Od Nowa” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Żywiołem muzyka jest blues, rock and roll, rhythm and blues. Winter słynie z gry na gitarze techniką “bottleneck”, a jego głos cechuje charakterystyczna chrypka. Na toruńskiej scenie w piątek wystąpi z zespołem, w skład którego wchodzą Vito Liuzzi (perkusja), Paul Nelson (gitara) i Scot Spray (bas).

Pierwszego dnia na Toruń Blues Meeting zaprezentują się też “pierwsza dama polskiego bluesa” Elżbieta Mielczarek i grający akustycznego bluesa Marek Wojtowicz, a także grupy Why Ducky? i Tortilla.

W sobotę zagranicznymi gośćmi w “Od Nowie” będą Bottleneck John ze Szwecji i Et Tumason z Islandii. Bottleneck John, którego prawdziwe nazwisko brzmi John Eliassson, lubi blues akustyczny. Śpiewa i gra na gitarze akustycznej, a także na rezofonicznej, wzmacniającej dźwięk gitary akustycznej. Towarzyszyć mu będzie kontrabasista Fredrik Eriksson. Et Tumason wyspecjalizował się w delta-bluesie; śpiewa i gra na gitarze akustycznej.

Z polskich zespołów wystąpią grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa Dżem, a także Outsider i Los Agentos.

Toruń Blues Meeting organizowane jest od 1990 roku. Festiwal wymyślił i od początku organizuje Maurycy Męczekalski, który obecnie jest też szefem klubu “Od Nowa”. (PAP)

rau/ abe/