Jeden z najlepszych wokalistów Rod Stewart w sobotę wystąpiw Toruniu

Jeden z najlepszych wokalistów Rod Stewart w sobotę wystąpiw Toruniu

Będzie to jego drugi występ w Polsce. Pierwszy raz zaprezentował się polskiej publiczności 26 lipca 2007 r. w Gdańsku na koncercie „Przestrzeń wolności”, zorganizowanym dla upamiętnienia podpisania porozumień sierpniowych. W koncercie wówczas uczestniczyło 35 tysięcy osób.

Na tegorocznej trasie wokalisty przed Toruniem znalazły się m.in. Los Angeles, Nowy Jork, Chicago, Montreal, Toronto.

W Toruniu Stewart wystąpi na ogromnej scenie, mającej 13,5 m wysokości, 32,5 m szerokości i 21 m głębokości.

Przed Stewartem na scenie wystąpi zespół PIN z wokalistą Andrzejem Lampertem, który ma za zadnie wprowadzić w klimat wieczoru.

Rod Stewart ma 66 lat, jest Szkotem z amerykańskim obywatelstwem. To wyjątkowa osobowość sceniczna, o bogatych zdolnościach interpretacyjnych i kompozytorskich. Dysponuje ciepłym, chociaż szorstkim i zachrypniętym głosem.

Wielką karierę rozpoczął w latach siedemdziesiątych zeszłego wieku. W 1994 r. Stewart został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland (Stany Zjednoczone), będącego muzeum honorującym m.in. artystów rockowych. W 2006 r. został zaliczony do grona 100 najlepszych wokalistów wszech czasów amerykańskiego pisma muzycznego „Hit Parader”.

Szacuje się, że na świecie zostało sprzedanych 250 milionów płyt artysty.

Do wielkich przebojów Stewarta należą m.in.: „You’re in My Heart”, „Young Turks”, „Downtown Train”, „Angel”, „Sailing”, „Do Ya Think I’m Sexy”, „Tonight’s the Night”, „Baby Jane”, „Rhythm of My Heart”, „Forever Young”. (PAP)

rau/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :