„Habemus Papam – mamy papieża” po raz pierwszy w Polsce

„Habemus Papam – mamy papieża” po raz pierwszy w Polsce

Polska premiera „Hamebus Papam – mamy papieża” przewidziana jest na 7 października 2011 roku, lecz już za kilka ten film będzie można zobaczyć we Wrocławiu.

Podczas rozpoczynającego się 21 lipca 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, „Habemus Papam – mamy papieża” zostanie pokazany w sekcji Panorama. Będzie go można zobaczyć 25, 28 i 29 lipca.

„Habemus Papam – mamy papieża” Nanniego Morettiego pojawił się we włoskich kinach w kwietniu na 500 kopiach i jeszcze przed pierwszymi pokazami budził wiele emocji. Po pierwszym weekendzie wyświetlania trafił na drugie miejsce boxoffice’u z prawie 1,5 mln euro wpływów ze sprzedanych biletów.

„Habemus Papam – mamy papieża” to opowieść o nowo wybranym papieżu, który nie chce pełnić tego stanowiska. Jedynymi ludźmi, którzy mogą ocalić świat przed wielkim skandalem, są psychiatra – zatwardziały ateista i Polak – rzecznik Stolicy Apostolskiej. Jednak sprawy zaczynają się komplikować. Nowy papież w przebraniu ucieka z Watykanu…

W jednej z głównych ról, rzecznika Watykanu, wystąpił Jerzy Stuhr.

„Spędziłem pół roku w Rzymie kręcąc ten film. To jest bardzo ważny obraz. Już w czasie zdjęć cała ekipa miała poczucie, że robi film, który zabierze głos w poważnej dyskusji, na temat kondycji Kościoła katolickiego na świecie. Bardzo się cieszę, że mogłem pracować przy tym filmie, że mój głos przyczynia się do tej dyskusji” – mówił w wywiadzie dla PAP Life Jerzy Stuhr.

Obok Polaka w filmie zagrali m.in.: Michel Piccoli, reżyser Nanni Moretti, Renato Scarpa i Margherita Buy.(PAP Life)

dog/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :