Gwiazdy zagrały na Big Light Show

Gwiazdy zagrały na Big Light Show

Big Light Show to wielka iluminacja budowanego właśnie Stadionu Narodowego w Warszawie. Elewacja obiektu została podświetlona po raz pierwszy.

W sobotni wieczór Stadion Narodowy oświetlany był przez pół godziny. Jednak zanim budynek się rozjaśnił, zgromadzeni widzowie usłyszeli koncerty zespołu Fox, Marii Peszek i Andrzeja Smolika.

Każdy koncert trwał pół godziny. Jako pierwszy na scenę wyszedł zespół Fox, któremu towarzyszył aranżer i wokalista Tomek Organek. Artyści wykonali utwory z płyty „Fox Box”.

Jako druga zaśpiewała Maria Peszek. Aktorka i wokalistka zaśpiewała utwory ze swoich płyt oraz dwa covery. „Właśnie wróciłam z pięciomiesięcznej podróży po Azji. Dzisiejszy koncert jest moim pierwszym spotkaniem z warszawską publicznością po przerwie. Z dużą radością przyjęłam zaproszenie na ten koncert” – powiedziała PAP Maria Peszek. „Bardzo lubię takie niestandardowe miejsca. Zagraliśmy w centrum placu budowy. To sprzyja dobrej zabawie” – dodała.

Ostatni na scenę wyszedł Andrzej Smolik z zespołem. Muzycy przebrani byli za pracowników budowy. Ubrani w odblaskowe kamizelki i białe kaski wyrazili nadzieję, że stadion zostanie wybudowany na czas. Podczas występu Smolika gościnnie zaśpiewał także brytyjski muzyk Kev Fox.

Na koncerty oraz pokaz oświetlenia elewacji Stadionu Narodowego przybyło około 12 tys. osób. Zgromadzeni widzowie wykazywali duże zadowolenie koncertami i pokazem, jednak nie wszystkim występy przypadły do gustu.

„Przyszliśmy zobaczyć oświetlenie Stadionu Narodowego, bo bardzo nas to ciekawi. Muzyka mogłaby być trochę lepsza, ale nie jest tak źle” – powiedział PAP Paweł z Zielonki i dodał, że chciałby zobaczyć mecz na Stadionie Narodowym, ale niestety nie dostał już biletów na Euro.

Sobotnia iluminacja była tylko rozgrzewką. „Po zakończeniu budowy stadion będzie podświetlany co noc” – powiedziała PAP rzecznik Narodowego Centrum Sportu, Daria Kulińska.

Organizatorem Big Light Show było Narodowe Centrum Sportu oraz Rochstar Events.

Stadion Narodowy w Warszawie to jeden z obiektów piłkarskich powstający na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Zakończenie budowy stadionu planowane jest na listopad 2011 roku.

W czasie trwania UEFA Euro 2012 na Stadionie Narodowym zostaną rozegrane trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z oficjalną ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał. Na trybunach będzie 58 tysięcy miejsc dla kibiców.(PAP)

dog/ sp/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :