Gwiazdy na premierze „Sponsoringu”

Gwiazdy na premierze „Sponsoringu”

„Jest to wielkie szczęście, że mogę znów pracować z polską ekipą. Jest długa historia miłości między Francją i Polską. Jestem szczęśliwa, że przyjechaliście do Francji i że pracowaliśmy razem. Myślę, że ten film nie jest ostatnim moim filmem z Polakami i ponownie zapraszam was do Francji, albo ja przyjadę do Polski” – powiedziała podczas uroczystego przedstawienia ekipy filmu przed premierą Juliette Binoche.

„Wielkim szczęściem było dla mnie pracować z Małgośką (Szumowską – przyp. PAP Life) i Michałem (Englertem – przyp. PAP Life), naszym operatorem. Ekipa techniczna była zawsze uśmiechnięta, produkcja z Niemiec, Francji i Polski bardzo za nami stała. Aktorzy byli fantastyczni. Jednak najwięcej miejsca w moim sercu ma Małgośka Szumowska” – powiedziała Juliette Binoche.

Oprócz francuskiej gwiazdy na premierę „Sponsoringu” przybyli polscy twórcy filmu, m.in. reżyserka Małgorzata Szumowska, Andrzej Chyra, Joanna Kulig, autor zdjęć Michał Englert oraz autor muzyki Paweł Mykietyn.

Wśród gości premiery znaleźli się m.in. Marek Koterski, Małgorzata Bogdańska, Katarzyna Zielińska, Natalia Lesz, Aleksandra Mikołajczyk, Tomasz Raczek, Łukasz Simlat oraz ambasador Francji w Polsce Francois Barry Delongchamps.

„Sponsoring” to polsko-niemiecko-francuska koprodukcja. Opowiada historię dojrzałej kobiety, dziennikarki znanego magazynu, która jako obserwator wnika w środowisko paryskich studentek uprawiających seks za pieniądze.

Dziennikarka Anna (Juliete Binoche) wiedzie spokojne życie. Jest inteligentna, elegancka, zamożna. Ma rodzinę – męża i dwóch synów, karierę zawodową w rozkwicie. Jej życie upływa pod znakiem „bon chic bon genre” (takimi słowami we Francji określa się pewien styl życia), czyli: „wszystko w najlepszym guście”. Wkrótce jednak nudna mieszczańska stabilizacja przestaje Annie wystarczać.

Wydarzeniem, które sprawi, że dziennikarka zacznie patrzeć na własne życie i na swoją kobiecość inaczej, będzie spotkanie z dwiema młodymi dziewczynami, które oddają mężczyznom ciała za pieniądze. Anna pozna Charlotte i Alicję (ta druga przyjechała do Paryża z Polski) podczas prac nad artykułem o prostytucji wśród studentek.

„Ludzie mają piękne domy, małżonków, dzieci. Wszystko to jest piękne i do tego dążymy w życiu. Jednak bywa, że później, z czasem, zaczynamy stawać się coraz mniej gotowi do zmian, +zaskorupiamy się+ w rutynie, popadamy w różne schematy funkcjonowania, na przykład, jeśli chodzi o relacje z innymi ludźmi. Niestety, czasem dzieje się tak, że później przychodzi moment doświadczania pustki, poczucia straty i odczuwania frustracji” – powiedziała Szumowska.

Oprócz polskich aktorów w filmie zagrali także m.in. Anais Demoustire, Louis-Do de Lencquesaing, Anais Fabre i Ali Marhyar.

„Sponsoring” w polskich kinach już 17 lutego.(PAP Life)

dog/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :