Grupa „The Prodigy” będzie gwiazdą tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock

Grupa „The Prodigy” będzie gwiazdą tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock

Grupa wystąpiła po raz pierwszy w 1990 r. w londyńskim klubie The Labyrinth, a w styczniu 1991 r. w Wielkiej Brytanii ukazał się ich pierwszy singiel „What Evil Lurks”. W kolejnych latach wydawali krążki, które podbijały listy przebojów.

„The Prodigy” szokuje nie tylko muzyką, ale i swoimi teledyskami i dynamicznym zachowaniem na scenie i w teledyskach. „Chłopaki stali się uznaną atrakcją koncertową, głównie dlatego, że straszliwie wygłupiali się na scenie. Ich występy miały charakter szamańskiego obrządku, podczas którego publiczność miotała się wraz z zespołem w dzikim tanecznym uniesieniu” – napisano w informacji WOŚP.

„The Prodigy” wystąpi na dużej scenie Przystanku w sobotę (6 sierpnia), na zakończenie festiwalu.

Inną z zagranicznych gwiazd tegorocznego Woodstocku będzie jedna żywych legend heavy metalu, niemiecka formacja „Helloween”.

Przystanek Woodstock to jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.(PAP)

mmd/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :