Grand Prix i Złoty Tukan dla Justyny Wasilewskiej

Grand Prix i Złoty Tukan dla Justyny Wasilewskiej

27.3.Wrocław (PAP) – Grand Prix, Złotego Tukana oraz skodę fabię wygrała w czwartek Justyna Wasilewska, która jest zwyciężczynią Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, odbywającego się w ramach 30. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W sumie w konkursie wzięło udział ośmioro wykonawców.

Ponadto jury pod przewodnictwem Jerzego Satanowskiegoprzyznało: II nagrodę i Srebrnego Tukana oraz 8 tys. zł Aleksandrowi Reznikowi, III nagrodę, Brązowego Tukana oraz 4 tys. zł Julii Mikołajczak. Tukan Publiczności przypadł Julii Mikołajczak zaś Tukana Dziennikarzy otrzymał Aleksander Reznikow.

Każdy z wykonawców zaprezentował dwa utwory. W większości przypadków były to piosenki autorstwa innych artystów, jednakże zdarzały się i takie, które zostały napisane przez samych wykonawców.

Scenografia przygotowana na czwartkowy koncert nawiązywała stylistyką do historii PPA. Na trzech ekranach zawieszonych nad sceną, w przerwach pomiędzy występami poszczególnych artystów, wyświetlano archiwalne sceny z poprzednich edycji festiwalu, który tego wieczoru wcielił się w rolę konferansjera.

Publiczność nagradzała każdego z wykonawców głośnymi brawami. Szczególnie gorące oklaski zebrała Helena Sujecka oraz Justyna Chowaniak.

Salwami śmiechu widownia kwitowała słowa Grzegorza

Halamy. Konferansjer komentował archiwalne nagrania, które zostały ułożone w bloki tematyczne. Widzowie mogli zobaczyć m.in. jak na przestrzeni lat zmieniały się stroje i fryzury artystów występujących na PPA oraz jak wyglądały występy największych gwiazd festiwalu.

Jury Nurtu Off nie przyznało natomiast Grand Prix OFF. Zdecydowało o przyznaniu dwóch równorzędnych miejsc drugich i nagród po 5 tys. zł spektaklom:

„Vertinsky Project” oraz „O’Malley’s Bar”. Ponadto jurorzy Off wyróżnili spektakl „Gazy Super Szlachetne”.

Z kolei Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Nagrodę – Dyplom Mistrzowski oraz statuetkę Tukana – wrocławskiej aktorce Kindze Preis.

Specjalny medal Virtuti PPAri – w uznaniu dwudziestoletniej pracy (od wolontariusza do producenta

Gali) na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej – otrzymała Agnieszka Kozak. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :