Grace Jones zastąpi 30 lipca Amy Winehouse na bydgoskim ArtPop Festival

Grace Jones zastąpi 30 lipca Amy Winehouse na bydgoskim ArtPop Festival

Agencja Snapevent, która jest organizatorem ArtPop Festival potwierdza, że Grace Jones wystąpi w Bydgoszczy w miejsce Amy Winehouse.

„Każdy artysta jest niepowtarzalny i nie sposób zastąpić go innym. Niemniej jednak Grace Jones, która przyjęła zaproszenie na ARTPOP Festival to postać szczególna. To niekwestionowana ikona muzyki, mody i popkultury. Uwielbiana przez publiczność, nieposkromiona buntowniczka, na której wzoruje się takie gwiazdy, jak Lady Gaga – mówi Ewelina Krysiak Dyrektor Zarządzająca SNAP, firmy organizującej festiwal.

Grace Jones słynie z futurystycznych kreacji i odważnego show. Występuje od 30 lat. Jest wokalistką o jednym z najbardziej charakterystycznych głosów oraz symbolem muzyki pop. Jones to jedna z barwniejszych postaci kultowego klubu Studio 54 oraz muza i przyjaciółka Andy’ego Warhola, który ją portretował.

Grace Jones to także jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych modelek o niespotykanej, androgenicznej urodzie. W latach 70. jej zdjęcia zdobiły okładki francuskiego Vogue’a czy Elle. Miłośnicy kina pamiętają ją również, jako demoniczną May Day w 14 z kolei filmie z cyklu o Jamesie Bondzie p.t. „Zabójczy Widok”, czy Zulę w „Conanie Niszczycielu” (wystąpiła tam u boku Arnolda Schwarzenegera).

Grace Jones nagrała dziesięć albumów studyjnych, a do jej największych przebojów zalicza się utwory: „Pull Up The Bumper”, „I’ve Seen That Face Before (Libertango)”, „Private Life”, „Slave to the Rhythm” and „I’m Not Perfect (But I’m Perfect for You).(PAP Life)

azu/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :