Francja: słynny jazzman Al Jarreau czuje się lepiej

Francja: słynny jazzman Al Jarreau czuje się lepiej

24.07. Al Jarreau (PAP) – Stan zdrowia słynnego amerykańskiego wokalisty jazzowy’ego Ala Jarreau ustabilizowal się – poinformowały w piątek wieczorem media we Francji. 70-letni jazzman od czwartku znajduje sie szpitalu w Gap we francuskich Alpach po tym, jak zasłabł w czasie koncertu.

Jak podała w piątek wieczorem strona internetowa „Le Figaro”, powołując się na dyrekcję szpitala w Gap, artysta „czuje się lepiej”, jest przytomny i oddycha bez respiratora. Według współpracownków jazzmana, po kilku dniach rekonwalescencji, 29 lipca ma wznowić on swoje tournee. Będzie musiał jednak odwołać trzy koncerty z zaplanowanej na najbliższe dni trasy koncertowej po Niemczech.

Wybitnego artystę odwieziono w nocy z czwartku na piątek do szpitala w Gap zaraz po tym, gdy zasłabł na scenie przed swoim koncertem w Barcelonnette w południowo-wschodniej Francji. Miał tam wystąpić podczas festiwalu „Dzieci jazzu”.

Jak podano w piątek przed południem, po przywiezieniu do szpitala Al Jarreau był w stanie krytycznym i musiano go reanimować.

Artysta odbywał tournee po południowej Francji, gdzie zaplanowano jego koncerty m.in. w Nicei i Marsylii.

Uważany za jednego z największych współczesnych wokalistów Al Jarreau (właściwie Alwyn Lopez Jarreau) otrzymał do tej pory siedem prestiżowych nagród muzycznych Grammy w licznych kategoriach (oprócz jazzu – także pop i R&B).

Szymon Łucyk (PAP)

szl/ ju/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :