W Rzymie na jesieni wielka wystawa dzieł van Gogha

W Rzymie na jesieni wielka wystawa dzieł van Gogha

25.07. Rzym (PAP) – Po wielkiej wystawie dzieł Caravaggia w pierwszej połowie tego roku w Rzymie, mieszkańców i turystów czeka na jesieni kolejne niezwykłe wydarzenie kulturalne: ogromna ekspozycja 110 prac Vincenta van Gogha, po 22 latach od poprzedniej takiej wystawy.

Od 9 października do 30 stycznia w kompleksie sal wystawowych Vittoriano przy Placu Weneckim w Wiecznym Mieście będzie można obejrzeć obrazy, akwarele i rysunki genialnego artysty. Wartość wszystkich prac, które zostaną zgromadzone w jednym miejscu, jest tak ogromna, że w salach przy Ołtarzu Ojczyzny zostaną wprowadzone nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Obrazy dobrano według klucza, którym jest fascynacja malarza pejzażami wiejskimi oraz kontrastem z życiem miasta. Będą także portrety i autoportrety van Gogha.

Dzieła zostaną sprowadzone do Rzymu z muzeów i galerii na całym świecie, między innymi z muzeum artysty w Amsterdamie, nowojorskiego Muzeum Guggenheima, londyńskiej Tate Gallery oraz z Filadelfii, Glasgow i Ottawy. (PAP)

sw/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :