Farrell i Bachleda-Curuś przyjadą w kwietniu na festiwal do Polski

Farrell i Bachleda-Curuś przyjadą w kwietniu na festiwal do Polski

26.03. Warszawa (PAP) – Colin Farrell i Alicja Bachleda-Curuś przyjadą w połowie kwietnia na festiwal filmowy Off Plus Camera w Krakowie, na którym odbędzie się polska premiera filmu "Ondine" z ich udziałem; w Krakowie będzie też gościł reżyser filmu – poinformowali organizatorzy.

"Ondine" to opowieść o przystojnym Irlandczyku Syracusie (w jego roli Farrell), który wyławia z morza tajemniczą dziewczynę (Bachleda-Curuś). Mieszkańcy pobliskiej wioski są przekonani, że kobieta jest mityczną nimfą. Irlandczyk obdarza dziewczynę uczuciem o niespotykanej mocy.

Na ekrany kin w całej Polsce obraz – do którego zdjęcia kręcono w malowniczych krajobrazach irlandzkiego wybrzeża – trafi 23 kwietnia. Jego reżyserem jest Neil Jordan, twórca thrillera "Wywiad z wampirem" (1994). Najnowszy film Jordana to wspólna produkcja Irlandii i USA.

Festiwal Off Plus Camera, w ramach którego odbędzie się uroczysta premiera "Ondine", potrwa od 16 do 25 kwietnia.

Na 17 kwietnia zaplanowano konferencję z udziałem Neila Jordana oraz aktorów Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella, pary na planie i w życiu prywatnym – poinformowali w piątek na swojej stronie internetowej organizatorzy festiwalu Off Plus Camera.

Przypomnieli, że pochodzący z Irlandii Neil Jordan "jest znany z mocnych, acz subtelnych i angażujących emocjonalnie historii, a bohaterowie jego filmów są zawsze niejednoznaczni, wymykają się łatwym etykietkom".(PAP)

jp/ hes/ dym/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :