Dziecięcy chór znów zaśpiewa słynną piosenkę Pink Floyd

Dziecięcy chór znów zaśpiewa słynną piosenkę Pink Floyd

16.09. Ottawa (PAP) – Roger Waters, jeden z muzyków Pink Floyd, zaczyna w środę w Toronto swoje tournee „The Wall”. Jedną z piosenek będzie słynna „Another Brick in the Wall”, z udziałem uczniów z torontońskiej szkoły muzycznej.

Ostatni raz Waters, który w 1985 r. zaczął solową karierę, zagrał wszystkie utwory z albumu „The Wall” na koncercie w 1990 roku, upamiętniającym zniszczenie muru berlińskiego. Przedtem muzycy Pink Floyd zagrali całość „The Wall” na ok. 30 koncertach w 1980 i 1981 r. „The Wall” to jeden z najlepiej sprzedających się albumów rockowych na świecie, 23 razy był platynowym albumem w USA.

Kanadyjskie media przypominają, że koncert w Toronto to niejako powtórka oryginalnego wykonania piosenki „Another Brick in the Wall” z albumu z 1979 roku, z udziałem chóru z brytyjskiej Islington Green School.

Torontoński chór z Regent Park School of Music nie został wybrany przez Rogera Watersa przypadkowo, uczniowie śpiewali już m.in. dla brytyjskiej królowej. Wybór chóru to niejedyny miły dla Kanadyjczyków akcent związany z legendarnym „The Wall”. Dziennikarze telewizji CBC odnaleźli swoją koleżankę, obecnie meteorologa stacji, na filmie „The Wall”, jako jedno z dzieci występujących podczas piosenki „Another Brick in the Wall”.

Na koncercie, wśród efektów specjalnych, zapowiedziano budowę, a potem zniszczenie wielkiego muru: o długości 73 metrów i wysokości 11 metrów – podały kanadyjskie media.

Po występach w Toronto Waters jedzie z koncertami do USA, a potem wraca do Kanady. W przyszłym roku będzie dalszy ciąg tournee, w Europie, zakończony koncertem w Manchester w Wielkiej Brytanii.

Anna Lach (PAP)

lach/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :