Dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe w dniu koncertu Madonny

Dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe w dniu koncertu Madonny

11.08. Warszawa (PAP) – W dniu koncertu Madonny – 15 sierpnia na warszawskim Bemowie – uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe. Częściej i dłużej kursować będzie także metro – poinformował PAP Konrad Klimczak z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. Porządku pilnować będzie kilkuset funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

Jak powiedział we wtorek Marcin Ochmański z biura prasowego stołecznego Ratusza, zabezpieczenie medyczne zapewni dziesięć karetek pogotowia i pięć patroli medycznych. Trzy stołeczne szpitale pełnić będą ostry dyżur.

Dojazd na koncert ułatwić mają dodatkowe, kursujące skróconą trasą, tramwaje linii 5. Jeździć będą od stacji metra Młociny – ulicami: Nocznickiego, Wólczyńską, Broniewskiego, Al. Reymonta i dalej ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 – do pętli na Kole.

Więcej tramwajów będzie kursować także na trasie linii 24. Jeździć będą z Gocławka przez Pl. Szembeka, rondo Wiatraczna, rondo Waszyngtona, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Pl. Zawiszy, rondo Daszyńskiego i dalej ulicami: Prostą, Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, Młynarską, Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo.

Tramwaje obu linii będą jeździć według specjalnych rozkładów jazdy, które w zależności od liczby pasażerów będą modyfikowane.

Z komunikacji miejskiej będzie można skorzystać także wracając z koncertu. W nocy z 15 na 16 sierpnia częściej i dłużej jeździć będzie metro, do którego dojazd zapewni specjalna linia autobusowa, uruchomione zostaną także trzy dodatkowe linie tramwajowe, zwiększy się też częstotliwość kursowania linii nocnych.

Autobusy oznaczone logo metra odwiozą uczestników koncertu do stacji Wawrzyszew. Na trasie Conrada – Al. Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza będą kursować w godzinach 23.30-4.00. Autobusy tej linii nie będą zabierać pasażerów na trasie powrotnej. Od północy do godz. 2.30 metro będzie kursować co 5 minut, a w godzinach 2.30-5.00 – co 15 minut.

W godzinach 23.00-4.00 będą jeździć tramwaje linii 924. Kursować będą od Al. Zielenieckiej przez rondo Waszyngtona, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Pl. Zawiszy, rondo Daszyńskiego i dalej ulicami Prostą, Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, Młynarską, Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo.

Tramwaje linii 909 z – Gocławka na Okęcie – będą jeździć od północy do godz. 4.00 na trasie: Gocławek, ul. Grochowska, Pl. Szembeka, rondo Wiatraczna, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Pl. Zawiszy, Pl. Narutowicza i dalej ulicami Grójecką i Al. Krakowską.

Od stacji metra Młociny na Annopol dojechać będzie można tramwajami linii 928, które będą kursować w godzinach 23.30-4.00 ulicami Nocznickiego, Wólczyńską, Broniewskiego, Al. Jana Pawła II, przez rondo Zgrupowania AK „Radosław”, ul. Słomińskiego, mostem Gdańskim, ul. Starzyńskiego, przez rondo Żaba i dalej ulicami Odrowąża, Budowlaną i Rembielińską.

ZTM zastrzega, że w przypadku niewielkiego zainteresowania, godziny kursowania tramwajów linii 924, 909 i 928 oraz dodatkowych składów metra mogą zostać skrócone.

W godzinach 23.30-2.30, co 15 minut jeździć będą autobusy linii N53, na trasie od stacji metra Marymont, przez most Grota-Roweckiego na Nowodwory. Godziny kursowania tej linii zostaną wydłużone do godz. 4.

Dodatkowe autobusy pojawią się także na trasach linii N02 (metro Młociny – Ursynów Płn.) i N43 (ul. Conrada – Dworzec Centralny). Więcej autobusów będzie jeździć także skróconą trasą linii N01 (metro Marymont – metro Ursynów).

W dniu koncertu, od godz. 16.00, zamknięte będą dla samochodów ulice Piastów Śląskich (wzdłuż lotniska) oraz Powstańców Śląskich, na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. gen. Maczka. Na ul. Powstańców Śląskich i ul. Osmańczyka obowiązywać będzie zakaz parkowania. Pozostawione auta mają być na koszt właściciela odholowywane na parking policyjny. Samochód będzie można za to pozostawić na otwartych w tym dniu parkingach P&R na Młocinach i Marymoncie.

15 sierpnia, od początku kursowania, linie autobusowe 122 i 507 ominą zamkniętą ul. Piastów Śląskich i skierowane zostaną na trasy objazdowe ulicami Powstańców Śląskich – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich i dalej: linia 507 bezpośrednio do krańca Nowe Bemowo, a linia 122 stałą trasą w kierunku krańca Barszczewska.

Koncert Madonny przypada w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, co budzi liczne protesty. Krytycznie wypowiadali się na ten temat m.in. b. prezydent Lech Wałęsa, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski i niektórzy hierarchowie Kościoła. 15 sierpnia, przy głównym wejściu na płytę lotniska na Bemowie, ma odbyć się protest zorganizowany przez „Ruch suwerenności narodu polskiego”. Kontrmanifestację zapowiedziała „Armia wyzwolenia Madonny”, która w tym samym miejscu chce pikietować z historycznymi i popkulturowymi wizerunkami Madonn, aby pokazać, że „symbole religijne są częścią kultury i nie mogą być zawłaszczane przez dominujące w państwie wyznanie”.

Według informacji na internetowej stronie organizatora koncertu, podczas imprezy obowiązywać będzie zakaz używania aparatów fotograficznych i kamer. Przyniesione ze sobą trzeba będzie pozostawić w depozycie na własny koszt, ustalony na 50 zł od osoby. Na koncert nie będzie można wnieść także napojów – będą one rekwirowane przez ochronę przy wejściu na teren imprezy. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :