Austria/ Koncert ku czci Michaela Jacksona w Wiedniu

Austria/ Koncert ku czci Michaela Jacksona w Wiedniu

10.08. Wiedeń (PAP) – Członkowie rodziny Michaela Jacksona i grupa największych międzynarodowych gwiazd planują zorganizowanie na początku września w Wiedniu koncertu poświęconego pamięci Króla Popu, zmarłego 25 czerwca w Los Angeles – poinformowała w poniedziałek firma promocyjna World Awards Media GmbH.

Dokładna data koncertu zostanie niebawem podana do publicznej wiadomości, dziś wiadomo jedynie, że odbędzie się on na dziedzińcu dawnego pałacu cesarskiego Schoenbrunn.

Na jego tle zostanie wybudowana specjalna scena w kształcie korony.

Jermaine Jackson powiedział niedawno, że Wiedeń był dla jego brata miejscem szczególnym, ponieważ uwielbiał on pałace.

Bilety na koncert pojawią się w sprzedaży 20 sierpnia – informuje World Awards Media na swojej stronie internetowej.

Organizatorzy obiecują, że Jermaine Jackson i inni członkowie rodziny będą przewodzić międzynarodowej grupie artystów wykonujących niezapomniane utwory Michaela. Nie chcą na razie potwierdzić doniesień austriackiej prasy o udziale w koncercie takich gwiazd jak U2, Madonna, Lionel Richie czy Whitney Houston.

Początkowo jako datę koncertu brano pod uwagę 29 sierpnia – dzień, w którym Michael Jackson obchodziłby swoje 51. urodziny, ale ostatecznie ze względów logistycznych zdecydowano zorganizować imprezę w pierwszej połowie września.

Wybór miejsca zaskoczył wielu fanów, którzy spodziewali się, że będzie to Londyn, w którym Jackson miał wystąpić na serii koncertów, bądź któraś z innych największych stolic europejskich, jak Berlin, Paryż lub Rzym. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :