Deep Purple zagrali we Wrocławiu

Deep Purple zagrali we Wrocławiu

2.5. Wrocław (PAP) – Kilkanaście tysięcy fanów bawiło się na koncercie legendarnej grupy rockowej Deep Purple, który odbył się w piątek wieczorem na wrocławskich Polach Marsowych. Był to jedyny koncert brytyjskiego zespołu w Polsce.

Muzycy rozpoczęli koncert od utworu „Highway Star”, później ze sceny popłynęły m.in. takie przeboje jak „Rapture of the Deep”, „Perfect Strangers” czy „Smoke on the water”. Publiczność na znane utwory reagowała bardzo żywiołowo, śpiewając razem z wokalistą

Ianem Gillanem kolejne partie tekstów.

Z wielkim aplauzem spotkały się również popisy solowe gitarzysty Stevena Morse’a oraz klawiszowca Dona Aireya. Ten ostatni szczególnie przypadł do gustu polskiej publiczności, po tym jak w swoje partie solowe

wplótł fragmenty Mazurka Dąbrowskiego i fragmenty utworów Fryderyka Chopina.

Gorące oklaski skłoniły artystów do bisowania, w trakcie którego publiczność mogła wysłuchać jeszcze dwóch słynnych numerów: „Hash” i „Black Night”.

Po koncercie fani chwalili występ Deep Purple.

„Koncert był rewelacyjny. Pomimo wieku muzycy poradzili

sobie bardzo dobrze. Świetny był polski akcent w partii

zagranej przez klawiszowca” – powiedział Radek z Wrocławia.

„Bardzo podobał mi się utwór +Perfect Strangers+. Brakowało mi jednak numeru +Child in time+,

podejrzewam, że wokalista ze względu na kondycję bał się go wykonać” – powiedział Michał.

Koncert odbył się w ramach Thanks Jimi Festival

2009, na którym pobity został Gitarowy Rekord Guinnessa. Na wrocławskim Rynku utwór „Hey Joe” Jimi’ego Hendrixa zagrało jednocześnie 6216 gitarzystów.

Deep Purple to brytyjska grupa rockowa, która powstała w 1968 r. Uznawana jest za jeden z pierwszych i najbardziej wpływowych zespołów grająca hard rock. Na swoim koncie ma ok. 20 płyt. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :