Clooney na otwarcie festiwaluw Wenecji

Clooney na otwarcie festiwaluw Wenecji

Najnowszy film Clooneya to historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA – Mike Morrisa z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami i wszędobylskimi dziennikarzami. Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości, staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem… Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii…

„Ides of March” to bez wątpienia całkowicie film Clooneya. Artysta jest bowiem reżyserem, współautorem scenariusza oraz odtwórcą głównej roli w tym politycznym thrillerze.

„Ides of March” nie jest pierwszym filmem w reżyserii aktora. Clooney wyreżyserował już m.in. „Niebezpieczny umysł”, „Miłosne gierki” oraz film „Good Night and Good Luck”, który nagrodzono m.in. Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) oraz Nagrodą im. Francesco Pasinettiego za najlepszy film na festiwalu filmowym w Wenecji.

Na ekranie w „Ides of March” Clooneyowi towarzyszyć będą m.in. Ryan Gosling, Evan Rachel Wood, Phillip Seymour Hoffman, Paul Giamatti i Marisa Tomei.

Światowa premiera filmu „Ides of March” odbędzie się 31 sierpnia podczas otwarcia 68. Festiwalu Filmowego w Wenecji.(PAP Life)

dog/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :