Carreras przyleciał na koncert w Toruniu

Carreras przyleciał na koncert w Toruniu

29.07. Bydgoszcz (PAP) – Światowej sławy tenor Jose Carreras, który w sobotę wystąpi z koncertem w Toruniu, w czwartek wylądował w Bydgoszczy. Z Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego samochodem udał się do hotelu położonego nad Wisłą w Toruniu.

Carreras przyleciał po południu prywatnym samolotem z Madrytu. Śpiewak został powitany przez organizatorów koncertu przy trapie, przed którym wyłożono czerwony chodnik. Na płycie lotniska przesiadł się do limuzyny i odjechał do Torunia. Przylot i powitanie Carrerasa miała okazję obserwować jedynie grupka dziennikarzy i fotoreporterów, której udostępniono taras widokowy

Koncert Carrerasa na stadionie żużlowym Motoarena odbędzie się w sobotę wieczorem. Wystąpi z 65-osobową Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, prowadzoną przez hiszpańskiego dyrygenta Davida Gimenza. Wielkiemu tenorowi towarzyszyć będzie ukraińska sopranistka Natalia Kowalowa, a jako gość wystąpi Justyna Steczkowska.

W programie znalazły się wielkie przeboje muzyki operowej, utwory z popularnych musicali oraz pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie. Carreras zaśpiewa m.in. słynną „Granadę” Augustino Lary, „Brindisi” z opery Giuseppe Verdiego „Traviata”, a także utwór „Amigos para siempre”, który z okazji olimpiady w Barcelonie w 1972 r. wykonał wspólnie z Sarą Brightman.

Carreras dla upamiętnienia 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina wykona etiudę E-dur op. 10 nr 3, znaną jako „Tristesse”. Na fortepianie akompaniował będzie Piotr Szychowski.

W piątek śpiewak ma zaplanowane spotkanie z pacjentami i pracownikami Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu, a także obejrzy powstające nowe pomieszczenia tego oddziału.(PAP)

rau/ ls/ dym/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :