Woody Allen kręci film z prezydentową Carlą Bruni

Woody Allen kręci film z prezydentową Carlą Bruni

28.07. Paryż (PAP) – We wtorek wieczorem pierwsza dama Francji Carla Bruni-Sarkozy pojawiła się na planie najnowszego filmu Woody’ego Allena „Midnight in Paris” – podaje w środę francuski dziennik „Le Parisien”. Jest to komedia romantyczna opowiadająca o wakacjach amerykańskiej rodziny w Paryżu.

Zdjęcia były kręcone w pobliżu Panteonu. Carla Bruni uważnie słuchała rad słynnego reżysera, pod okiem którego stawia pierwsze kroki jako aktorka, a później stanęła przed kamerą. Obecność pierwszej damy, piosenkarki i byłej modelki na planie wzbudzała duże zainteresowanie wśród turystów, którzy chętnie uwieczniali ją na zdjęciach.

W produkcji Allena Carla Bruni-Sarkozy gra niewielką rolę dyrektorki muzeum. W filmie występują również Owen Wilson, Adrien Brody i Marion Cotillard.

Budżet filmu wynosi 23 miliony euro. Zobaczymy w nim zarówno ujęcia z dzisiejszego Paryża, jak i sekwencje nakręcone w stolicy Francji w 1920 roku.

Małżonka prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego potwierdziła udział w najnowszym filmie Allena już w listopadzie zeszłego roku. „Nie mogę przepuścić takiej okazji. Kiedy będę babcią, będzie mi miło na myśl, że grałam w filmie Woody’ego Allena” – powiedziała.(PAP)

amm/ ro/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :