Cała Góra Barwników

Cała Góra Barwników

Cała Góra Barwników powstała jeszcze w roku 1998, choć ostateczny skład, w którym występują do dnia dzisiejszego ustalił się dopiero w 2002 roku. Cała Góra Barwników jest jednym z najważniejszych wykonawców polskiej sceny ska/reggae.
Muzykę Całej Góry Barwników można poznać przede wszystkim po rozbudowanej sekcji dętej, a także dość chwytliwych melodiach.
Grupa ma na swoim koncie dwie płyty: „Cała Góra Barwników” (2004) oraz wydaną niedawno „24 godziny”.
Zespół występował we wszystkich ważniejszych festiwalach reggae, które miały miejsce w Polsce. I tak można było ich słuchać m.in. na Przystanku Woodstock 2003, a także brali udział w trasie koncertowej Punky Reggae Live 2006.
Cała Góra Barwników ma na swoim koncie również występy w telewizji, w tym m.in. w programie „Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Regiony Kultury”, „Kawa czy herbata” jak również udział w XII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce w studiu telewizyjnej dwójki.
Cała Góra Barwników obecnie intensywnie koncertuje, zarówno w polskich klubach jak i podczas imprez plenerowych. Dodatkowo grupa cały czas pracuje nad nowymi nagraniami, które znajdą się na trzecim krążku Całej Góry Barwników, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2009 roku.

Marta Kotas 2009.02.15

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :