Botox w Teatrze Kamienica

Botox w Teatrze Kamienica

Teatr Kamienica po latach przygotowań i ciężkiej pracy otworzył swoje podwoje 27 marca 2009 roku. „Ja jestem tylko parowozem, albo gwizdkiem na parowozie” przewrotnie w swojej skromności twierdzi niepoprawny optymista – Emilian Kamiński. W globalnych czasach obok nadziei, uporu, wytrwałości i konsekwencji niezbędny jest zgrany zespół. Aktorowi udało się zebrać wokół siebie i fascynującej idei dużą grupę zapaleńców, ludzi zaangażowanych. Razem pokonywali przeciwności, aby zamienić stuletnie pomieszczenia magazynowe we wspaniały teatr, który na trzech scenach w repertuarze ma już dziewięć tytułów.
„Pragnę, aby mój teatr był kulturalnym miejscem spotkań Warszawiaków a repertuar za każdym razem sprostał ich oczekiwaniom. Ten teatr powstał dla Warszawy, mojego ukochanego miasta” – te słowa Emiliana Kamińskiego najlepiej prezentują jego postawę i pragnienie stworzenia teatru towarzyskiego o wyjątkowym historycznym klimacie.
Od pomysłu do pierwszego podniesienia kurtyny minęło siedem lat. To siedem lat pełnych wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Po tych siedmiu chudych latach nadszedł okres na lata tłuste.
Ciekawą propozycją teatru jest zaproszenie widzów na otwarte próby. Przedpremierowe robocze spektakle cieszą się zainteresowaniem oraz stanowią doskonałe źródło informacji dla twórców spektaklu. Żywe reakcje widowni oraz bezpośrednia wymiana zdań z aktorami są nieocenione w trakcie pracy nad sztuką.
Między innymi w dniu 2 maja 2009 teatr zaprosił na taką właśnie próbę otwartą spektaklu „Botox”. Autorem tego muzycznego przedstawienia jest aktor i kompozytor muzyki do widowisk teatralnych – Jakub Przebindowski. Znamy go przede wszystkim jako bohatera obrazów dużego i małego ekranu oraz aktora teatralnego. Tym niemniej w roli autora sztuk teatralnych zaczął się odnajdywać z równym powodzeniem.
Akcja sztuki rozgrywa się w dużym mieście. W ciągu dwóch godzin poznajemy kilka przeplatających się niczym w kalejdoskopie wątków. W każdym z nich bohaterowie poszukują swojej tożsamości. Uczestniczą w wyścigu szczurów. Zwyczajnie gonią za szczęściem. Jednak upływający czas i nowe doświadczenia życiowe wskazują nową ścieżkę – chirurgię plastyczną. Spektakl z pozoru jest mozaiką losowych wydarzeń, które z każdą minutą układają się w zamykające się koleje ludzkich losów. Bohaterowie zmieniają wygląd poddając się skomplikowanym zabiegom medycznym w nadziei na odmianę swoich zawikłanych losów. Płone nadzieje, skrywane marzenia i antidotum na oplatające nas problemy pchają bohaterów w poszukiwania własnego ja. Tymczasem, czym bardziej pragną, tym bardziej się oddalają.
Przedstawienie w dowcipny sposób prezentuje losy kilku współczesnych nam bohaterów. Obserwujemy jak sobie radzą ze swoimi problemami.
Piosenki Jakuba Przebindowskiego stanowią bardzo miłą oprawę dla spektaklu a wyborna obsada aktorska dostarcza miłych doznań.

Miło spędzony wieczór i bezpośredniość Emilana Kamińskiego gwarantują, że Teatr Kamienica stanie się nie raz miejscem mile spędzanych wieczorów w naszym mieście.

AB 2009.05.02

Reżyseria: Emilian Kamiński
Scenografia: Diana Marszałek
Muzyka:Jakub Przebindowski
Aranżacja piosenek: Krzysztof Filus
Obsada:
Beata Fudalej
Elżbieta Jarosik
Martyna Kliszewska
Justyna Sieńczyłło
Dorota Zięciowsaka
Emilian Kamiński
Jakub Przebindowski
Agata Załęcka
Jarosław Sacharski

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :