Amy Winehouse nie wystąpi w Bydgoszczy

Amy Winehouse nie wystąpi w Bydgoszczy

„Amy Winehouse wycofuje się ze wszystkich planowanych koncertów. Wszyscy zaangażowani zrobią wszystko by pomóc jej wrócić do zdrowia i będą ją wspierać tak długo jak będzie to potrzebne” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu managementu artystki.

Od kilku lat Amy jest uzależniona od alkoholu i narkotyków. W wielu wywiadach telewizyjnych oświadczyła też, że ma problemy z depresją i cierpi na bulimię. W 2008 roku jej ojciec przyznał oficjalnie, że wokalistka cierpi na rozedmę płuc. Jej płuca są wydolne w zaledwie 70 procent. Główny wpływ miały na to papierosy i kokaina.

Debiutancki album Winehouse, „Frank”, został wydany dnia w 2003 roku. Większość utworów na krążku inspirowana jest muzyką jazzową. W roku 2004 album Amy pokrył się w Wielkiej Brytanii platyną, a ona sama wygrała nagrodę najlepszego twórcy tekstów muzycznych za utwór „Stronger Than Me”. Krążek został nominowany do nagrody Mercury Music Prize 2004. W tym samym roku Amy pojawiła się na takich festiwalach jak Glastonbury Festival, czy V Festival.

Drugi studyjny album Winehouse, „Back to Black”, ukazał się w 2006 roku i od razu podbił szczyt brytyjskiej listy sprzedaży, debiutując na pozycji 1. Do tej pory krążek sprzedał się w Wielkiej Brytanii w ponad milionie egzemplarzy.

Podobny sukces album odniósł w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszym, a zarazem głównym singlem promującym album był utwór „Rehab”, który odniósł sukces zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych.

W 2008 roku Amy Winehouse otrzymała pięć Nagród Grammy. „Back to Black” został wyróżniony jako najlepszy album popowy, „Rehab” jako nagranie roku i piosenka roku, a sama piosenkarka jako najlepsza wokalistka roku i jako nowicjuszka roku. W lutym 2008 album Back to Black w Polsce osiągnął 17 miejsce gorącej setki według ZPAV, a poprzedni album Frank zadebiutował na miejscu 97. (PAP Life)

zig/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :