Akademia Sztuk Przepięknych 17. Przystanku Woodstock

Akademia Sztuk Przepięknych 17. Przystanku Woodstock

ASP jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach Przystanku Woodstock i miejscem, w którym znane osobistości życia społecznego dyskutują z młodymi ludźmi uczestniczącymi w festiwalu.

Jak poinformował rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies, w tym roku woodstockowicze będą mogli uczestniczyć m.in. w spotkaniach z prezesem NBP Markiem Belką, himalaistką Kingą Baranowską, aktorem Janem Nowickim czy też dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, posłem Janem Ołdakowskim.

Świat mediów będzie reprezentował Wojciech Mann, a spotkania poprowadzą dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Podczas poprzednich edycji Przystanku gośćmi ASP byli m.in.: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz, dziennikarze: Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski, a także ludzie świata nauki i kultury, duchowni i aktorzy.

ASP to nie tylko forum do dyskusji, ale także przestrzeń różnego rodzaju działań artystycznych.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach nauki gry na gitarze i pisania tekstów piosenek. Kto czuje w sobie powołanie sceniczne będzie mógł przyjść na warsztaty teatralne i kabaretowe. Dla chętnych będą także warsztaty szybkiego czytania, plastyczne, ceramiczne, dmuchania szkła oraz do woodstockowego kina polowego „Łódźstock”.

„Nowością będą warsztaty jazzowe prowadzone przez Krzysztofa Herdzina oraz jego przyjaciół Cezarego Konrada i Roberta Kubiszyna” – powiedział Dobies.Na festiwalu odbędą się zawody wspinaczkowe trwające trzy dni 24 godziny na dobę i woodstockowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej, nawiązujące do przyszłorocznego turnieju UEFA EURO2012 w Polsce i na Ukrainie.

W tym roku na scenie głównej i folkowej 17. Przystanku Woodstock zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie, w tym główna gwiazda festiwalu – zespół The Prodigy, który wystąpi na koniec imprezy, 6 sierpnia.

Na festiwalu zagrają również muzycy „Republiki” i Kasia Kowalska, którzy w 30 rocznicę powstania zespołu i 10 rocznicę śmierci jego lidera, Grzegorza Ciechowskiego, przypomną woodstockowej publiczności piosenki grupy. Koncert „Projekt Republika” odbędzie się 5 sierpnia, drugiego dnia festiwalu.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Od ośmiu lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą. (PAP)

mmd/ bos/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :