Zmarła brytyjska aktorka LynnRedgrave

Zmarła brytyjska aktorka LynnRedgrave

03.05. Nowy Jork (PAP/Reuters,Media) – Lynn Redgrave ze znanej brytyjskiej dynastii aktorskiej zmarła na raka piersi w wieku 67 lat – poinformowała w poniedziałek rodzina aktorki.

Redgrave, którą dwukrotnie nominowano do Oscara, zmarła w niedzielę w nocy w swym domu w stanie Connecticut, na wschodzie USA.

"Nasza ukochana matka odeszła w pokoju po siedmiu latach walki z rakiem piersi" – napisała trójka jej dorosłych dzieci, syn i dwie córki.

Starszy brat zmarłej Corin Redgrave, również aktor, zmarł niespełna miesiąc temu, jej siostrzenica-aktorka, córka słynnej Vanessy Redgrave, Natasha Richardson zmarła po wypadku na nartach w roku 2009.

Lynn Redgrave, której rodzice też byli aktorami, debiutowała w roku 1962 w londyńskim Royal Theatre w szekspirowskim "Śnie nocy letniej". Pierwszą rolę filmową zagrała w roku 1963 w filmie "Tom Jones".

Nominację do Oscara otrzymała za rolę młodej dziewczyny w filmie "Georgy Girl" z roku 1966.

Do jej pamiętnych kreacji z lat 70. należy rola Królowej w filmie Woody′ego Allena zatytułowanym "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać".

Jeszcze raz została nominowana do Oscara w roku 1999 – tym razem z rolę drugoplanową w filmie "Bogowie i Potwory" (Gods and Monsters). (PAP)

mmp/ ap/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :