Złote Globy 2010 rozdane: najlepszy film – „The Social Network”

Złote Globy 2010 rozdane: najlepszy film – „The Social Network”

Za najlepszy film roku 2010 Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej uznało „The Social Network” – udramatyzowaną biografię twórcy społecznościowego portalu Facebook.

Złoty Glob dla najlepszego aktora otrzymał Colin Firth za rolę brytyjskiego monarchy, Jerzego VI w filmie „Jak zostać królem”(„King’s Speech”).

Za najlepszą aktorkę uznana została Natalie Portman, za kreację w dramacie „Czarny łabędź” („Black Swan”).

Robert De Niro nagrodzony został za całokształt kariery aktorskiej.

Nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową w filmie otrzymał brytyjski aktor Christian Bale, za rolę brata słynnego boksera Micky’ego Warda w filmie „Fighter” w reżyserii Davida Russella. Również za rolę drugoplanową w tym samym filmie Złoty Glob otrzymała amerykańska aktorka Melissa Leo.

Za najlepszy serial telewizyjny uznane zostało „Zakazane Imperium” („Boardwalk Empire”) Terence’a Wintera; producentem serialu jest Martin Scorsese. Za role główne w tym serialu Złote Globy otrzymali Steve Buscemi i Kate Sagal.

Nagroda dla najlepszego filmu animowanego przypadła „Toy Story 3”.

Najlepszą ścieżkę dźwiękową stworzono dla filmu „The Social Network”.

Złote Globy to nagroda filmowa przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association). Uważa się, że laureaci Złotych Globów to niemal pewni kandydaci do nagród Oscara. (PAP)

fit/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :