Zespół Blondie w trasie po USA, 13 września wyda nową płytę”Panic of Girls”

Zespół Blondie w trasie po USA, 13 września wyda nową płytę”Panic of Girls”

Deborah Harry, którą Lady Gaga nazwała ostatnio „najbardziej legendarną kobietą rocka”, stwierdziła, że Blondie to nie tylko muzyczne dinozaury, ale również zespół, który patrzy w przyszłość i nadąża za nowymi trendami.

„Mamy lojalnych fanów, własny styl i chcemy to wszystko zachować. Jednak cieszy nas również poczucie, że nie stoimy w miejscu i nadal się rozwijamy. Zawsze byliśmy żądni nowych doznań i otwarci na przyszłość. Teraz też robimy krok w przód” – powiedziała wokalistka.

Blondie to jedna z kultowych formacji, które powstały w Nowym Jorku w latach 70-tych, gdy rodził się punk rock i new wave. Przełomem w ich karierze okazał się trzeci album studyjny „Parallel Lines” z singlami „Heart of Glass” i „One Way or Another,” które wywindowały Blondie na szczyty amerykańskich list przebojów.

„Panic of Girls” to dziewiąty album Blondie, a trzeci od czasu reaktywacji zespołu w 1997 roku. Na krążku znalazło się 11 utworów osadzonych w różnych gatunkach muzycznych – od reggae do latino.

„Czerpaliśmy inspirację ze wszystkiego, co na otacza. Istnieje wiele gatunków muzycznych i postanowiliśmy spróbować wszystkiego. To zawsze było naszym zamierzeniem” – stwierdziła Deborah Harry.

Blondie znajduje się obecnie w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Zespół wystąpi m.in. w Bostonie, Chicago i Nowym Jorku.(PAP Life)

azu/ tom/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :