Zdrojewski: najpóźniej latem komisja oceniająca kandydatów do ESK

Zdrojewski: najpóźniej latem komisja oceniająca kandydatów do ESK

17.11. Warszawa (PAP) – Za kilka miesięcy, najpóźniej latem, przedstawiony zostanie skład komisji, która będzie oceniała polskich kandydatów w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski podczas wtorkowego czatu w siedzibie PAP.

Czat można obserwować na stronie http://chat.pap.com.pl/chat/sais/

9 listopada resort kultury oficjalnie zainaugurował konkurs o tytuł ESK 2016. UE zdecydowała, że w 2016 roku tytuł ten dzielić będą miasto hiszpańskie i polskie.

„Na tym etapie każde miasto ma szanse na tytuł ESK 2016” – uważa minister. W jego opinii optymizmem może napawać to, co zaczęło się dziać w obszarze kultury w Lublinie, za solidną kandydaturę do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury minister uznał także m.in. Poznań.

Zdrojewski podkreślił również, że najpóźniej latem do wiadomości publicznej zostanie podany skład komisji oceniającej kandydatów w konkursie ESK 2016.

Bezstronność ma gwarantować fakt, że – jak zapewnił Zdrojewski – „nie będą to osoby związane z instytucjami z miast, które startują. Chciałbym, aby szefem komisji był ktoś z Krakowa – przypomnę bowiem, że Karków nie może startować (otrzymał już tytuł ESK – PAP)” – mówił minister. (PAP)

agz/ abe/ jra/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :