Za tydzień koncert Placido Domingo w Łodzi

Za tydzień koncert Placido Domingo w Łodzi

1.6.Łódź (PAP) – Światowej sławy tenor Placido Domingo wystąpi za tydzień, 8 czerwca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Koncert będzie można oglądać także na telebimie ustawionym na placu przed łódzką operą.

Ten uznawany za jednego z najlepszych tenorów na świecie, hiszpański śpiewak wystąpi z okazji 90. rocznicy powstania województwa łódzkiego. Będzie to jedyny koncert artysty w Polsce podczas jego tegorocznego światowego tourne.

Artysta przyjedzie do Łodzi w sobotę i tego dnia odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem – poinformowała PAP Ewa Kwiecińska-Kotwasińska z działu literacko-wydawniczy Teatru Wielkiego w Łodzi.

W koncercie, który rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca o godz. 21., Domingo towarzyszyć będzie znakomita chilijska sopranistka Veronica Villarroel oraz orkiestra łódzkiej opery pod batutą światowej sławy dyrygenta – Eugene Kohna, który rozpoczynał swoją karierę akompaniując m.in. Marii Callas i przez wiele lat był związany m.in. z nowojorską Metropolitan Opera.

W programie koncertu znajdą się m.in. aria z opery „Cyd” Julesa Masseneta, arie z opery „Adriana Lecouvreur” Francesco Cilei, duety z „Walkirii” Richarda Wagnera i „Przyjaciela Fritza” Pietro Mascagni’ego a także pieśni do poezji Jana Pawła II.

Koncert w Teatrze Wielkim obejrzeć będzie mogło ok. 1100 osób; będzie on bezpośrednio transmitowany na telebimie ustawionym na placu przed gmachem opery. Organizatorzy zapewniają 500 krzeseł dla osób starszych i niepełnosprawnych.

W dniu koncertu od godz. 19 do północy zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice wokół placu Dąbrowskiego. Porządku w trakcie koncertu pilnować będą służby porządkowe teatru, funkcjonariusze straży miejskiej, policji i pracownicy firmy ochroniarskiej. Opiekę medyczną zapewni działająca w Teatrze Wielkim przychodnia lekarska.

Organizacja koncertu kosztować ma ok. 1,6 mln zł. Większość kosztów pokryje Urząd Marszałkowski w Łodzi. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :