Wyclef Jean będzie gwiazdą tegorocznych Wianków w Krakowie

Wyclef Jean będzie gwiazdą tegorocznych Wianków w Krakowie

„Od czterech lat staramy się konsekwentnie budować wizerunek Wianków w Krakowie – imprezy z koncertem światowej gwiazdy i zrealizowanej na najwyższym poziomie” – podkreśliła Helbin.

Wstęp na krakowskie Wianki będzie bezpłatny. Przed koncertem gwiazdy publiczność rozgrzeją polscy wykonawcy: SOFA, The Poise Rite, Pablopavo i Marika.

Wyclef Jean, a właściwie Nel Ust Wyclef Jean (ur. 17 października 1972 roku w Croix-des-Bouquets na Haiti), to amerykański muzyk, autor tekstów, wokalista, kompozytor, aktor i producent filmowy, a także działacz humanitarny, Ambasador Dobrej Woli na Haiti i założyciel fundacji Yele Haiti.

Jest jednym z założycieli znanej grupy Fugees, której przez szereg lat był liderem. Drugi album grupy „the Score” (1996 r.) posiada tytuł najlepiej sprzedającej się na świecie płyty hip-hopowej wszechczasów (19 milionów kopii, wciąż w sprzedaży).

W 1997 r. Wyclef Jean rozpoczął karierę solową wydając album „The Carnival”, za który otrzymał nominację do nagrody Grammy. Potem wydał jeszcze sześć studyjnych płyt. W ciągu ostatnich dwudziestu lat współpracował m.in. z Bono, Carlosem Santaną, Whitney Houston, Shakirą.

Co roku na plenerowe widowisko Wianków nad Wisłą w Krakowie przychodzi ponad 100 tys. osób. W ubiegłym roku koncert został odwołany z powodu zniszczeń spowodowanych przez powódź. Wcześniej na Wiankach występowały takie gwiazdy jak Lenny Kravitz, Jamiroquai, Marillion. (PAP)

rgr/ hes/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :