Woody Allen wystąpił ze swym zespołem jazzowym w Rzymie

Woody Allen wystąpił ze swym zespołem jazzowym w Rzymie

Widzów, którzy z trudem zmieścili się w Audytorium przy prowadzącej do Watykanu via della Conciliazione, Woody Allen zachwycił jazzowym wykonaniem słynnej włoskiej piosenki partyzanckiej „Bella ciao”.

Wszyscy bardzo żywiołowo reagowali na kolejne utwory, a prawdziwy entuzjazm zapanował, gdy gromkie brawa zespół z reżyserem w roli głównej wynagrodził własną wersją szlagieru „Arrivederci Roma”.

Nieśmiały jak zawsze filmowiec skierował do publiczności zaledwie kilka słów ogłaszając pod koniec niezwykłego wieczoru z humorem: „za chwilę koncert się skończy, a wy będziecie wolni”.

Owacja publiczności nakłoniła jednak ostatecznie zespół do powrotu na scenę i całej serii bisów. Woody Allen nie był rozmowny przed koncertem. Dziennikarze, którzy czekali na artystę ponad godzinę, wiedzieli, że mają do dyspozycji 15 minut. W końcu usłyszeli od niego tylko kilka słów.

Amerykański reżyser potwierdził swe wcześniejsze zapowiedzi, że następny film nakręci w Rzymie. Zdjęcia rozpocznie latem. „Od dawna marzyłem o tym, by nakręcić film w tym mieście i jestem bardzo przejęty myślą, że to zrobię” – wyznał. (PAP)

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :