„Wielki test z historii. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” w TVP1

„Wielki test z historii. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” w TVP1

16.3.Warszawa (PAP) – 30 marca w TVP 1 odbędzie się druga edycja „Wielkiego testu z historii”, tym razem w związku ze zbliżającą się 4. rocznicą śmierci Jana Pawła II – poinformowała PAP w poniedziałek Iza Papuga z TVP1.

„Wielki test z historii. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” odbędzie się w TVP1 30 marca o godz. 20.20. Uczestnicy testu znajdujący się w Operze Krakowskiej, goście w warszawskim studiu TVP oraz telewidzowie będą odpowiadać na pytania związane z życiem, kapłaństwem, pontyfikatem i nauczaniem Jana Pawła II.

Osoba, która wykaże się największą wiedzą spośród uczestników testu w Operze Krakowskiej, otrzyma 50 tys. zł. Szczegóły dotyczące rejestracji uczestników testu dostępne są na stronie internetowej www.wielkitestzhistorii.tvp.pl.

W warszawskim studiu telewizyjnym test rozwiązywać będą politycy, artyści, dziennikarze i sportowcy. Udział w teście potwierdzili m.in. artyści: Grzegorz Markowski, Barbara Bursztynowicz, Tomasz Stockinger, Paweł Królikowski, Artur Barciś, Włodzimierz Matuszak, Adam Bujak i Laura Łącz; dziennikarze: Elżbieta Jaworowicz, Jarosław Kret, ks. Andrzej Majewski, Tomasz Terlikowski, Marzena Słupkowska, Grzegorz Miśtal, Jacek Moskwa i Marek Zając; politycy: Joanna Mucha, Antoni Mężydło, Elżbieta Jakubiak, Zbigniew Ziobro, Wojciech Olejniczak, Ryszard Kalisz, Jarosław Kalinowski i Bogdan Lis oraz sportowcy: Szymon Kołecki i Mateusz Kusznierewicz.

„Wielki test z historii. Karol Wojtyła – Jan Paweł II” poprowadzą – ze studia w Warszawie Paulina Chylewska i Piotr Kraśko, a z Opery Krakowskiej – Przemysław Babiarz. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :