Wenecja:zabawy dla dzieci w przeddzień otwarcia karnawału

Wenecja:zabawy dla dzieci w przeddzień otwarcia karnawału

06.02. Rzym (PAP) – Imprezy dla dzieci, zorganizowane w sobotę w Wenecji poprzedziły oficjalną niedzielną inaugurację karnawału w tym mieście. Plac świętego Marka i okolice opanowały tysiące przebranych dziewcząt i chłopców.

Najwięcej atrakcji dla najmłodszych przygotowano w Palazzo delle Esposizioni, siedzibie weneckiego Biennale. Dzieci mogą brać tam udział w zajęciach edukacyjnych w 15 przygotowanych dla nich laboratoriach z różnych dziedzin wiedzy i nauki. Dziecięcy karnawał odbywa się również w specjalnym "Ogrodzie kreatywności", gdzie znajdują się miejsca różnych gier i zabaw oraz księgarnia i czytelnia.

Karnawał w Wenecji, największą zabawę uliczną w Europie zainauguruje w niedzielę w południe "lot Anioła". Z dzwonnicy bazyliki świętego Marka zjedzie na linie 22-letnia Bianca Brandolini d′Adda, przedstawicielka jednego z arystokratycznych włoskich rodów, spokrewniona z rodziną Agnellich, założycieli Fiata.

Podobnie, jak w latach ubiegłych karnawał odbywać się będzie pod hasłem "Zmysły". Zapowiedziano dziesiątki koncertów, zabaw pod gołym niebem i spektakli teatralnych, między innymi "Sługę dwóch panów" Carlo Goldoniego z bezprecedensowymi, silnymi akcentami społecznymi. Znany aktor Ferruccio Soleri, który gra główną rolę w tej słynnej sztuce od 50 lat, postanowił udostępnić scenę robotnikom z zagrożonego zamknięciem zakładu. W czasie weneckiego przedstawienia odczytają oni odezwę na temat kryzysu ich firmy – Glcoa. Załoga fabryki przygotowała też "striptiz", wzorowany na słynnym filmie "Full Monty" ("Goło i wesoło"). (PAP)

sw/ ro/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :