We wtorek czat z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim

We wtorek czat z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim

16.11. Warszawa (PAP) – Zmiany w edukacji kulturalnej i konkurs o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – to niektóre z tematów wtorkowego czatu z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim w siedzibie PAP.

Internetowe spotkanie ze Zdrojewskim rozpocznie się o godzinie 9.30. Na czat będzie można wejść ze stron www.samorzad.pap.pl lub http://chat.pap.com.pl/chat/sais/

W 2016 roku jedno polskie i jedno hiszpańskie miasto pełnić będą honory kulturalnej stolicy Europy. Organizatorem konkursu ze strony polskiej jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które zainaugurowało oficjalnie konkurs o tytuł ESK 2016 9 listopada.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie przez zainteresowane miasta propozycji programu obchodów ESK 2016.

Miasto, które zdobędzie ten tytuł otrzyma nagrodę w wysokości 1,5 mln euro; jest to też szansa na jego promocję oraz rozwój turystyki. Termin nadsyłania ofert miast mija 31 sierpnia 2010 r.

Które miasto zasługuje na ten tytuł, jakie kryteria będą brane pod uwagę w konkursie i czy na ten tytuł może liczyć także mniejsze miasto – to niektóre ze zgłoszonych już przez internautów pytań do ministra kultury, na które odpowie we wtorek.

Zdrojewski zamierza też porozmawiać z uczestnikami czatu na temat edukacji kulturalnej.

Minister powołał kilka tygodni temu zespół ekspercki Edukacja-Animacja-Uczestnictwo, który ma zająć się zmianami w funkcjonowaniu edukacji kulturalnej w szkołach publicznych. Jedną z nich ma być dofinansowanie przez resort kultury zajęć pozalekcyjnych w małych gminach. Internauci będę mogli dowiedzieć się we wtorek, jak starać się o te środki.(PAP)

agz/ ls/ jra/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :