Ważne kroki

Ważne kroki

W drodze do realizacji celów wykonujemy wiele kroków. Wbrew przekonaniom każdy z nich jest ważny. Niektóre z nich prowadzą ku celowi. Wiele a nich wiedzie w ślepe uliczki lub zgoła w przeciwnym kierunku.
Czy należy tym się martwić ? Naturalnie, że nie.
Zmierzanie w stronę pragnień, szczególnie wówczas kiedy wyznaczasz sobie bardzo trudne zadanie, musi i jest obarczone wieloma błędnymi decyzjami. Jest to proces samo uczenia. Ponieważ nie znasz drogi w labiryncie, który masz do pokonania, to jak szczur wykonasz wiele prób nim dostrzeżesz światełko w tunelu.
Wiele osób zrezygnuje i wycofa się z obranej drogi uznając pragnienie za nieosiągalne lub zbyt trudne.
Jeżeli zależy ci prawdziwie i masz wiele sił, to cierpliwość wynagrodzi twój wysiłek. Sukces jest twoim wyborem. Mimo to rzeczywiście, w niektórych sytuacjach łatwo jest zwątpić. Przypomnij sobie ile ton rudy uranu musiała przerobić w swojej pracowni Maria Skłodowska, by w końcu pozyskać jedną dziesiątą grama radu. Ciężkie lata ciężkiej, pełnej wyrzeczeń pracy, która zaowocowała zadowoleniem, ale i Nagrodą Nobla a najlepiej wyrażają ją słowa naszej wielkiej rodaczki w autobiografii: „Łatwo zrozumieć jak bardzo cenne jest dla mnie przekonanie, że odkrycie nasze stało się dobrodziejstwem ludzkości nie tylko przez swoją wielkość naukową, ale także dlatego, że dzięki niemu można zmniejszyć cierpienie ludzkie i leczyć straszliwą chorobę. Jest to naprawdę wspaniała nagroda za lata ogromnego naszego wysiłku.”
Cóż daje taką siłę, by krzesać z siebie siły ?
Odpowiedź jest prosta – pragnienie, pasja, cierpliwość i konsekwencja. Tylko tyle i aż tyle.
Czy warto ?
Oceń sam. Dokonaj wyboru. A może już wybrałeś?
Jeżeli tak, to dobrze. Teraz działaj i czekaj. Sukces jest tuż za zakrętem. Godzina, dzień, rok, albo całe życie, ale ważne że jest latarnia, która wskaże właściwy kierunek. Kiedy go poznasz, radość nigdy cię nie opuści.

AB 2008.12.07

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :