Warszawa/ „Solidarni z Białorusią” po raz czwarty

Warszawa/ „Solidarni z Białorusią” po raz czwarty

22.3.Warszawa (PAP) – Grzegorz Markowski, Halina Frąckowiak, Czesław Śpiewa i Robert Brylewski zagrali w niedzielnym koncercie „Solidarni z Białorusią” na Pl. Teatralnym w Warszawie. Była to już czwarta edycja imprezy, organizowanej przez stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś, która wspiera przemiany demokratyczne na Białorusi.

„Niech tam się zatrzęsą ci politycy trochę ze strachu, że nie wszystko im wolno, że świat jednak na nich patrzy” – mówił lider Perfectu.

Na scenie pojawili się zarówno polscy, jak i białoruscy wykonawcy – między innymi Tymon Tymański, Gutek, Adam Nowak, Sidney Polak, Wałoszyn, Izrael, Eastwest Rockers, Maleo Reggae Rockers, Andre Karp, Miód, Gaba Kulka, Dali, Sasza z IQ48. Wspólnie wykonywali polskie piosenki z lat 70., 80. i 90., niosące uniwersalne ideały wolności.

„To już tradycja, że pod koniec marca, kiedy białoruska opozycja obchodzi święto niepodległości, przygotowujemy taką imprezę, która ma przypomnieć, że walka o demokrację jest zwykle długa i trudna, ale ważna i warto o nią walczyć; jest to nasze polskie przesłanie dla całej Białorusi” – powiedział PAP Jan Wiśniewski, jeden z organizatorów koncertu.

Według szacunków organizatorów, pomimo złej pogody na koncert przybyło ok. 13 tys. osób. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :