Warszafski Deszcz

Warszafski Deszcz

Początkowo występowała pod nazwą 1kHz, czyli Ein Killa Hertz, a także TrzyHa, czyli HHH (Hardcore Hip-Hop). Dopiero w roku 1998 członkowie grupy zaczęli występować pod nazwą Warszafski Deszcz.
W rok po zmianie nazwy grupa wydała swój pierwszy krązek „Nastukafszy”. Mimo, że rok później gotowa była ich kolejna płyta ukazała się ona dopiero w 2007 roku i w całości jest ona dostępna za darmo w sieci.
Warto tutaj jeszcze wspomnieć o pierwszych sukcesach 1kHz i TrzyHa, bo te grupy poniekąd tworzą również historię Warszafskiego Deszczu.
Pierwszy ważny kawałek 1kHz wyszedł dzięki pomocy DJ 600 V, a ukazał się on na składance „SP Records” pt.: „Włącz mikrofon”.
W roku 1996 z inicjatywy Jammario i TDF powstała wspomniana wcześniej grupa „TrzyHa”, do kutej z czasem dołączył CEUBE, czyli Maestro Uno, który zajmował się tworzeniem podkładów i rymów.
Przed długi czas uważano, że TrzyHa jest częścią Mop Składu, gdzie poza Numera, grali Numera 1 i Solfernus.
CEUBE opuścił zespół w roku 1998, wtedy też na jego miejsce wszedł Numer Raz z Mop Składu, a zespół zmienił nazwę na Warszafski Deszcz (WFD).
Co ciekawe w marcu 2001 roku Warszafski Deszcz wystąpił w programie „Muzyka łączy pokolenia?!”, w którym to pokazali swój pierwszy teledysk „Chaos”, który promował drugą płytę grupy.

Marta Kotas 2009.02.01

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :