Wałęsa gościem woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych

Wałęsa gościem woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych

31.07. Kostrzyn n. Odrą (PAP) – Były prezydent Polski Lech Wałęsa spotkał się z młodzieżą podczas 15. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Historia i przyszłość Polski, polityka i demokracja były głównymi tematami spotkania.

Wałęsa pojawił się jako gość Akademii Sztuk Przepięknych, będącej elementem festiwalu. W spotkaniu uczestniczyło kilka tysięcy młodych ludzi, których przekonywał do aktywnego udziału w polityce. Podkreślił, że powinni oni budować przyszłość Polski na dorobku, który został stworzony przez jego pokolenie. „Im większy wasz sukces, tym mój większy pomnik i mojego pokolenia” – dodał.

Jeden z uczestników spotkania pytał Wałęsę, czy żałuje jakiejś decyzji z czasów swojej prezydentury. W odpowiedzi usłyszał stanowcze „nie” i zapewnienie, że podjąłby takie same. O swojej przyszłej aktywności w polityce powiedział: „Będę do dyspozycji narodu dopóki trumny nade mną nie zamkną”.

Tematyka pytań dotyczyła również spraw związanych z wojną w Iraku, globalizacji, PGR-ów, a nawet tego co stanie się z ciałem Wałęsy po śmierci: „Chcę być spalony, żaden robak nie będzie mnie jadł”.

Lech Wałęsa na koniec podziękował inicjatorowi Przystanku Woodstock Jerzemu Owsiakowi słowami: „Pan zbudował to, co innym się nie udało”.

Akademia Sztuk Przepięknych rozpoczęła swoją działalność w czwartek. Pierwszym jej gościem był Jerzy Owsiak. W ramach ASP odbędzie się jeszcze kilka spotkań z politykami i artystami. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :