W stolicy zakończyły się obchody X Dnia Papieskiego

W stolicy zakończyły się obchody X Dnia Papieskiego

10.10. Warszawa (PAP) – „Apelem Warszawy z Ojcem Świętym” oraz koncertem galowym na placu przed Kościołem św. Anny stolica zakończyła niedzielne obchody X Dnia Papieskiego.

Podczas „Apelu Warszawy z Ojcem Świętym” młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” śpiewem i modlitwą różańcową uczciła X Dzień Papieski, modląc się równocześnie w intencji wyniesienia na ołtarze papieża Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Jerzego Popiełuszki. Licznie zebrani na placu przed Kościołem św. Anny warszawiacy mogli również wysłuchać fragmentów wypowiedzi Jana Pawła II.

„+Santo Subito+ to jest ten okrzyk, który wznosimy od 5 lat, od czasu wstąpienia papieża Jana Pawła II do domu Ojca. Jesteśmy przekonani, że był świętym człowiekiem, że całe swoje życie szedł konsekwentnie drogą świętości. Pamiętajmy, że świętość to pełnia człowieczeństwa, stawianie sobie przed oczyma ideałów, kroczenie za prawdą, dobrem i pięknem. Powinni o tym pamiętać szczególnie ludzie młodzi, tak kochani przez Ojca Świętego” – mówił przybyły na plac metropolita warszawsko-praski Henryk Hoser.

Po Apelu na estradzie ustawionej na placu przed Kościołem św. Anny rozpoczął się dziesiąty już koncert z okazji Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”. Jego główną część stanowiły utwory muzyczne, przeplatane tekstami Jana Pawła II o świętości oraz wypowiedziami dotyczącymi postaci związanych z tegorocznym Dniem Papieskim odczytanymi przez aktorkę Małogorzatę Kożuchowską, muzyka Adama Nowaka i prezentera Krzysztofa Ziemca.

Wśród artystów, którzy pojawili się w ten wieczór na scenie, byli Lora Szafran, Ewelina Flinta, Monika Kuszyńska, Sylwia Wiśniewska, Krzysztof Kiljański, solistki zespołu Drewo – Tetjana Sopilko i Hanna Ohrimczuk z Ukrainy, Antar Jackson z USA i Ricky Lion z Kongo. Zaplanowano również występ byłego wokalisty zespołu Genesis Raya Wilsona, muzyków z formacji Karimski Club i Karimski Chamber Orchestra oraz chóru Bornus Consort. Na potrzeby koncertu skomponowano również dwa nowe utwory – „Santo Subito” wykonywanego przez Grupo Quinteto Cubano z Kuby oraz „Gloria Patri” zaśpiewanego przez wszystkich uczestników widowiska.

Dzień Papieski został zorganizowany po raz dziesiąty. Jego warszawską odsłonę rozpoczęła w niedzielę uroczysta msza św. w Bazylice św. Krzyża celebrowana przez nowego nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore. (PAP)

akn/ itm/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :