W najbliższy piątek rozpoczyna się jarocińskie rockowisko

W najbliższy piątek rozpoczyna się jarocińskie rockowisko

12.07. Kalisz (PAP) – Około 40 krajowych i zagranicznych zespołów wystąpi na tegorocznym trzydniowym rockowisku, czyli „Festiwal Jarocin”. Impreza rusza w najbliższy piątek. Organizatorzy festiwalu spodziewają się, że do Jarocina (Wielkopolska) przyjedzie od 10 do 15 tysięcy osób.

Wśród kapel, które zagrają na tegorocznym rockowisku, znajdzie się m.in. dziesięć młodych zespołów wybranych wcześniej przez jury i internautów do konkursu Młodych Kapel, walczących o nagrodę publiczności – Złotego Kameleona. Grand Prix przyzna jury składające się ze znanych dziennikarzy muzycznych.

W programie rockowiska znalazły się też spektakle teatralne, projekcje filmów i programy specjalne.

Dla fanów, którzy przyjadą na festiwal z dziećmi, przygotowano specjalne przedszkole. Poza tym wszystkie tereny festiwalowe zostaną odkomarzone. Przez trzy dni będzie tu też czynny punkt oddawania krwi.

W tym roku zagra m.in. jeden z najważniejszych obok grupy Interpol współczesnych spadkobierców Joy Division, brytyjski zespół Editors, który wykona piosenki z zapowiadanej na 21 września płyty „In This Light And On This Evening”, nagranej wspólnie z wybitnym producentem Floodem.

Atrakcyjnie zapowiada się koncert The (International) Noise Conspiracy i występ Marii Peszek. Fani usłyszą też młodą nadzieję polskiej sceny gitarowej – grupę Kumka Olik, legendarną amerykańską formację hardcore’ową Bad Brains i Myslowitz, I AM X, Happysad, The Black Tapes, Acid Drinkers, Czesław Śpiewa.

Z koncertem plenerowym wystąpi reaktywowana w tym roku formacja Kazik Na Żywo. Zdaniem organizatorów festiwalu będzie to specjalny, niezapomniany wieczór kapeli, którą w 1992 r. założył Kazik Staszewski. Zespół zagra w oryginalnym składzie.

Podczas festiwalu swoje 25-lecie będzie obchodzić zespół Armia, a 30-lecie zespół Tilt, który dodatkowo wystąpi w specjalnym programie poświęconym zmarłemu w ubiegłym roku Piotrowi Łazarkiewiczowi, słynnemu autorowi kultowego filmu „Fala” z 1985 r. Miejscowe kino otrzyma imię tego cenionego reżysera.

„Wystąpią legendy muzyki hardcore i reggae, indie rock (+The Automatic+), metal (+Acid Drinkers+) oraz gwiazdy nowej muzyki gitarowej (+Editors+) i grające rocka przyszłości (+Animal Collective+). Zagra też czołówka polskiej sceny muzycznej” – zapowiada dyrektor festiwalu, Michał Wiraszko.

Wznowiona pięć lat temu impreza nawiązuje do legendy dawnych festiwali, czyli niezapomnianych dla wielu fanów słynnych w całym kraju Festiwali Muzyków Rockowych, z których ostatni odbył się Jarocinie w 1994 r. Imprezę przywrócono, w innej już formule, dopiero w 2005 r.

Festiwal organizuje z agencją Go Ahead Jarociński Ośrodek Kultury.(PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :