W Krakowie w sobotę ruszają zdjęcia do kolejnego filmu z Boollywood

W Krakowie w sobotę ruszają zdjęcia do kolejnego filmu z Boollywood

W zeszłym roku w Krakowie zrealizowano zdjęcia do bollywoodzkiej superprodukcji „Aazaan”, która 14 października będzie mieć premierę w Indiach.

Ekipa z Indii będzie pracować w Krakowie do 18 października. Część zdjęć kręcona będzie we wnętrzach, ale większość w krakowskich plenerach. Widzowie zobaczą na ekranie: Kościół Mariacki, Rynek Główny, Rynek Podgórski, Kościół św.św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Andrzeja, Teatr Słowackiego, ulice: Podzamcze, Retoryka, Basztowa, Pędzichów, Floriańska, Grodzka oraz Szpitalna.

W polskich lokalizacjach powstaną najbardziej charakterystyczne dla indyjskich filmów ujęcia taneczno-muzyczne. Będą one obrazować piękną krainę marzeń dwójki zakochanych w sobie bohaterów. Oprócz Krakowa, w filmie zagrają: Tatry, Góry Stołowe, Zamek w Ogrodzieńcu i tereny ruchomych wydm w Łebie.

Reżyserem filmu Saguni produkowanego przez Dream Warrior Pictures jest Shankar Dayal. W filmie zagrają dwie gwiazdy indyjskiego kina: Karthi Sivakumar i Pranitha Subhash. Film stanowi realizowany z wielkim rozmachem dramat polityczny.

W kwietniu prezydent Krakowa Jacek Machrowski wręczył gwiazdorowi indyjskiego kina Amitabhowi Bachchanowi symboliczne klucze do miasta, licząc na współpracę z Bollywood.”To moja pierwsza wizyta w Krakowie, ale już wiem, że nie ostatnia” – zadeklarował Bachchan, który przyjechał do Krakowa na festiwal kina niezależnego Off Plus Camera. Amitabh Bachchan jest żywą legendą Bollywood, wystąpił w ponad 150 produkcjach. W 1999 roku w plebiscycie BBC głosami internautów został wybrany najpopularniejszym aktorem millenium. (PAP)

hp/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :