VII Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

VII Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

31 lipca 2011, godz. 16.00 Koncert inauguracyjny
Bogusław Grabowski – organy
Program:
Johann Sebastian Bach [1685-1750]: Passacaglia i fuga c-moll BWV 582
Jehan Alain [1911-1940]: Postlude pour l?office de complies
Bogusław Grabowski [*1955]: Improwizacje
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Program:
Francesco Geminiani [1687-1762]: 2 części z Sonaty B-dur na skrzypce solo
Affetuoso
Gigue
Johann Sebastian Bach [1685-1750]: Gawot z III Partity E-dur na skrzypce solo BWV 1006
Chaconne z II Partity d-moll na skrzypce solo BWV 1004
Grażyna Bacewicz [1909-1969]: Kaprys polski
Karol Lipiński [1790-1861]: Kaprys D-dur op. 29 nr 3

7 sierpnia 2011, godz. 16.00
Bogdan Narloch – organy
Program:
Georg Friedrich Händel [1685-1759]: Let the Bright Seraphim z oratorium Samson (trans. org.)
Aria z Muzyki na wodzie (trans.org.)
Allegro maestoso z Muzyki na wodzie (trans. org.)
August Freyer [1803-1883]: Konzertvariationen über einen russischen Choral "Iże Cheruwimy" von D. Bortnianski op. 3
Introdukcja
Temat
3 Wariacje
Finał
Edvard Grieg [1843-1907]: Taniec norweski nr 1 (trans.org.)
Kwartet klarnetowy "Claribel"
w składzie:
Andrzej Schab – klarnet
Jaremi Zienkowski – klarnet
Krzysztof Rogowski – klarnet
Dariusz Dąbrowski – klarnet basowy
Program:
Georg Friedrich Haendel [1685-1759]: Arrival of the Queen of Sheba (Przybycie Królowej Saby), ar. Terry Kenny
Johann Sebastian Bach [1685-1750]: Aria na strunie G, ar. Daniel Dorff
Carl Bohm [1844-1920]: Quartet in F, ar. H. Voxman
Gabriel Fauré [1845 1924]: Pavane, ar. John Gibson
Isaac Albéniz [1860-1909]: Preludio i Tango, ar. Bill Holcombe
Claude Debussy [1862-1918]: La fille aux cheveux de lin, ar. Ramon Ricker
Antonin Dworzak [1841-1904]: Tańce słowiańskie Op. 46 nr 2 i 6, ar. Terry Kenny

14 sierpnia 2011, godz. 16.00
Gabriela Klauza – organy
Program:
Johann Sebastian Bach [1685-1750]: Fantazja G-dur BWV 572
Johann Sebastian Bach [1685-1750]-Charles Gounod [1818-1893]: Meditation sur le premier Prelude de Bach (trans. org. G. Klauza)
Léon Boëllman [1862-1897]: Suite gothique op. 25
Introduction – Choral
Monuet gothique
Priere a Notre Dame
Toccata
Lute Duo
w składzie:
Anna Kowalska
Anton Birula
Program:
Girolamo Kapsberger [1580-1651]: Kapsberger Canarios
Alessandro Piccinini [1566-1639]: Ciaccona in Partite Variate
Santiago de Murcia [1673-1739]: Folias galegas
Gaspar Sanz [1640-1710]: Canarios
Antoine Forqueray [1656-1728]: La Regente La Angrave

21 sierpnia 2011, godz. 16.00
Tomasz Skiba – saksofon
Paweł Futyma – skrzypce
Jan Mroczek – organy
Program:
1. Claude Debussy [1862 – 1918]: Clair de lune
2. John Williams [*1932]: Indiana Jones Theme
3. Enio Morricone [*1928]: Once Upon A Time In America
4. Samuel Barber [1910 ? 1981]: Adagio
5. John Williams [*1932]: E.T. – End Credits Theme
6. George Wood: My One And Only Love
7. Frank Churchill [1901-1942]: Someday My Prince Will Come
W aranżacjach na skrzypce, saksofon i organy.

28 sierpnia 2011, godz. 16.00
Krzysztof Czerwiński – organy
Program:
Dietrich Buxtehude [ok.1637-1707]: Toccata F-dur
Johann Sebastian Bach [1685-1750]: Toccata i Adagio C-dur BWV 564
Léon Boëllmann [1862-1897]: Suite gothique op. 25
Introdukcja – Chorał
Toccata
Ian Maksin (USA) – wiolonczela
Program:
Johann Sebastian Bach [1685-1750]: III Suita wiolonczelowa C-dur BWV 1009
Prelude
Allemande
Courante
Sarabande
Bourrees 1 & 2
Gigue
Ilya Levinson [*1958]: Prayer
Ian Maksin [*1975]: Meditation on Themes by Sting

4 września 2011, godz. 19.00
Agnieszka Tomaszewska – sopran
Jan Bokszczanin – organy
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
Program:
Georg Friedrich Händel [1685-1759]: Koncert organowy g-moll op. 4 nr 1
Koncert organowy F-dur op. 4 nr 2
César Franck [1822-1890]: Panis Angelicus
Wolfgang Amadeus Mozart [1756-1791] – Agnus Dei z Mszy koronacyjnej
Alleluja z Exsultate jubilate KV 165
Giulio Caccini [ok. 1545-1618]: Ave Maria
Fryderyk Chopin: Wiosna
Wojciech Kilar [*1932]: Wokaliza z Dziewiątych wrót