USA/ Oczekiwanie na premierę najnowszego filmu o Harrym Potterze

USA/ Oczekiwanie na premierę najnowszego filmu o Harrym Potterze

07.07. Londyn (PAP/AFP, Reuters) – Setki młodych wielbicieli Harry’ego Pottera zbierają się we wtorek w centrum Londynu w nadziei, że przy okazji światowej premiery najnowszego filmu o młodym czarodzieju będą mieli okazję zobaczyć występujących w nim aktorów.

Wczesnym wieczorem po czerwonym dywanie przed projekcją filmu „Harry Potter i Książę Półkrwi” na Leicester Square mają przejść odtwórca głównej roli Daniel Radcliffe i jego filmowi partnerzy. Pojawi się też Rupert Grint (filmowy Ron Weasley), który wrócił do zdrowia po tym jak niedawno zaraził się nową odmianą grypy.

Młodzi aktorzy mają mieć białe wstążki. Oddadzą w ten sposób hołd swojemu koledze Robowi Knoxowi, zasztyletowanemu w maju 2008 roku w londyńskim barze, kiedy stanął w obronie brata. W 6. części przygód czarodzieja Knox zagrał Marcusa Belby’ego, jednego z uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Najzagorzalsi fani zebrali się już około południa. Wielu przyniosło związane z Harrym Potterem gadżety – okulary w drucianej oprawie czy magiczne różdżki.

Jedna z oczekujących osób, 18-letnia Maud Laurent, napisała na przyniesionym ze sobą transparencie, że „przyjechała z Miami, żeby zobaczyć Dana”. Chodzi oczywiście o 19-letniego Daniela Radcliffe’a. Maud ma nadzieję na autograf adepta magii.

„Harry Potter i Książę Półkrwi” wejdzie na ekrany kin w Europie 15 lipca, a dwa dnie później w USA i Japonii. Film początkowo miał trafić do kin w 2008 roku, a decyzja o przełożeniu premiery spowodowała wielkie rozczarowanie fanów. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :