Uroczystości pogrzebowe Jacksona we wtorek, bilety darmowe

Uroczystości pogrzebowe Jacksona we wtorek, bilety darmowe

03.07. Waszyngton (PAP) – W Los Angeles ogłoszono już oficjalnie, że publiczne uroczystości pogrzebowe zmarłego 25 czerwca Michaela Jacksona odbędą się w najbliższy wtorek w hali widowiskowej Staples Center w tym mieście.

Ponad 17 tys. biletów na ceremonię, która ma się rozpocząć o godz. 10.00 rano czasu miejscowego (godz. 20.00 czasu polskiego), zostanie rozprowadzonych za darmo, w drodze losowania. Resztę otrzyma rodzina, przyjaciele króla popu i wybrani VIP-owie.

Na konferencji prasowej w piątek organizatorzy uroczystości podkreślili, że wszystkie bilety będą darmowe. Kilka dni temu podano, że Staples Center będzie sprzedawał bilety po 25 dolarów lub drożej, co wywołało liczne głosy oburzenia.

Rzecznik rodziny Jacksona zaapelował, aby nie handlować

biletami. Przedstawiciel policji zaznaczył, że osoby bez biletów – które mają być rozprowadzone w niedzielę

– nie będą wpuszczane „nie tylko do budynku (Staples Center), lecz nawet w jego pobliże”.

Władze L.A. obawiają się, że ceremonia żałobna już w weekend może przyciągnąć do miasta setki tysięcy fanów i stworzy to problemy z utrzymaniem porządku.

Z powodu Święta Niepodległości 4 lipca, przypadającego w sobotę, piątek jest również dniem wolnym od pracy, co utrudnia ściągnięcie do L.A. na długi weekend dodatkowych sił policyjnych.

Nie podano bliższych szczegółów wtorkowych uroczystości

informując jedynie, że nie będzie żadnej procesji żałobnej. Nie ustalono też jeszcze – powiedział przedstawiciel Staples Center – jaka będzie obsługa medialna ceremonii.

Tymczasem była żona Jacksona, Debbie Rowe, zapowiedziała, że będzie się starać o uzyskanie opieki nad ich dwojgiem dzieci.

Rowe, która donosiła dzieci zapłodnione w próbówce – a według niektórych doniesień Jackson nie jest nawet ich biologicznym ojcem – po rozwodzie pary w 1999 r. zrzekła się praw rodzicielskich (podobno w zamian za 8 milionów dolarów).

Sąd przyznał niedawno tymczasową opiekę nad dziećmi matce zmarłego piosenkarza, Katherine Jackson.

Mimo to zdaniem prawników Rowe ma spore szanse na przyznanie jej opieki, ponieważ prawo stanu Kalifornia silnie faworyzuje matki biologiczne. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :