Twórca amerykańskiego Woodstocku

Twórca amerykańskiego Woodstocku

31.3.Gorzów Wlkp. (PAP) – W tym roku Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą będzie świętował 15-lecie. Odbędą się też imprezy ze względu na 40-lecie amerykańskiego Woodstocku’69. Gościem specjalnym będzie jego twórca Michael Lang.

Tegoroczny Woodstock potrwa od 31 lipca do 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. „Wchodzimy już w etap bardzo mocnego nakręcania na Woodstock. Mówimy stop narkotykom i nie ma przebacz” – powiedział we wtorek na spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie szef WOŚP Jurek Owsiak.

Ze względu na 40-lecie amerykańskiego Woodstocku i 15-lecie polskiego, tegoroczny festiwal ma mieć wyjątkowy charakter i przyciągnąć fanów muzyki z całego świata. „Naszym gościem będzie twórca legendarnego Woodstocku’69 Michael Lang, z którym 26 kwietnia spotykamy się w Nowym Jorku, by ustalić szczegóły” – dodał Owsiak.

W ramach 40-lecia amerykańskiego Woodstocku Operetka Mazowiecka ma dać koncert hitów z lat 60. Organizatorzy myślą też o zaproszeniu Joe Cockera czy Carlosa Santany. „Rozmawiamy o artystach, którzy są trudno dostępni, ale musimy spróbować” – dodał Owsiak.

W tym roku w Kostrzynie mają zagrać m.in. The Offspring (USA), którzy w piątek podejmą ostateczną decyzję, Caliban (Niemcy), Final Virus (Niemcy), Korpiklaani (Finlandia), a także polskie grupy takie jak Akurat, Blenders czy Tomasz Budzyński z projektem Luna.

Na festiwalu nie zabraknie sceny folkowej, pokazów filmów przygotowanych przez Łódzką Szkołę Filmową, a także Akademii Sztuk Przepięknych, która oferuje uczestnikom festiwali warsztaty artystyczne i możliwość spotkania ze znanymi ludźmi.

Organizatorzy planują zaprosić m.in. prof. Władysława Bartoszewskiego. „Chcemy gościć mądrych ludzi, którzy mogą coś przekazać innym. Dobrym pomysłem byłoby też zaproszenie Lecha Wałęsy” – powiedział szef WOŚP.

31 marca na oficjalnej stronie fundacji zamieścił „List otwarty do Prezydenta Lecha Wałęsy”, w którym otwarcie w wyraził dezaprobatę wobec ataków na niego. „Mam dość strasznej nikczemności pewnych ludzi wobec Wałęsy i choć jestem pacyfistą, mogę przyłożyć z baśki jednemu czy drugiemu wariatowi, który go obraża” – zaznaczył Owsiak.

Poprzedni Przystanek Woodstock odbył się 1-3 sierpnia 2008 roku, po raz piąty w Kostrzynie nad Odrą. Według szacunków wojewody lubuskiego, w imprezie wzięło udział ok. 150 tys. osób. Szacunki organizatorów były znacznie wyższe.

Organizowane od 1995 roku Przystanki Woodstock są formą podziękowania wszystkim, którzy wspierają kwesty WOŚP organizowane co roku w styczniu. Pierwszy z przystanków odbył się w Czymanowie w 1995 roku, później w Żarach, by w końcu przenieść się do Kostrzyna nad Odrą. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :